Prikaz jedne poruke
Stara 11.1.2010, 22:36   #3
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Windows 7 ne vidi Xp rachunare u mrezi

U svojoj kućnoj mreži imam 3 računara i sa svog kompa šerujem internet na ostala dva (nemam ruter, nego običan adsl usb modem, a lokalnu mrežu povezujem preko sviča). Sva tri kompa su XP i sve u mreži radi odlično. Ali kad sam na svom kompu instalirao Win7 (kao drugi sistem na dual-boot) onda su nastale muke u mreži! Dešavalo mi se otprilike sve kao i tebi, samo nisam mogao da primetim neki obrazac u ponašanju mreže - nekada su druga dva kompa imala net (koji šerujem), nekada nisu. Nekada nismo mogli međusobno da se vidimo, zatim nekada se lokalna mreža nije formirala sa regularnim 192.168.x.x adresama, već sa nekim skroz bezveze ciframa...
Video sam po forumima da su to česti problemi u kombinaciji 7+XP u mreži i isprobavao sam svakojaka rešenja - i statične IP adrese i razna podešavanja, reinstalaciju drajvera za mrežni adapter... i sve to nije mnogo pomoglo. Očigledno da je M$ sa namerom zakomplikovao povezivanje XP računara sa sedmicom, dok istovremeno na sva usta hvali kako se računari sa sedmicom povezuju u mrežu "nikad lakše"! Ali to je verovatno samo kad su svi sedmice. Baš lepo.
Zato ja već više od mesec dana ne uključujem sedmicu, još uvek mi ne treba i sve radi baš dobro pod matorim XP-om.
E sad, tebi je frka na poslu i verovatno nemaš mogućnosti da svaki čas menjaš OS-ove, ali ne znam da ti dam nijedan savet koji će sasvim da otkloni problem (a probao sam ih na desetine). Googlaj, čitaj forume i... srećno.
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke