tema: AMD Ryzen
Prikaz jedne poruke
Stara 6.3.2017, 9:00   #1015
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

@Mickie, ja se kompjuterima ozbiljno bavim vec 14 godina a ne od juce, radio sam a i sad povremeno radim u bransi na raznim pozicijama, iako mi to sada nije primarni posao. Sa svim sto si rekao sam upoznat i slazem se, ja sam to vise komentarisao sa stanovista sta meni odgovara da kupim za komp u Srbiji kad dodjem na odmor za 4 meseca a i sta drzim kuci u Americi. Iako ne sporim da bih sad ladno kupio i kupicu Ryzen za bilo koji komp koji mi zatreba za rad, moja prva strast kad ne radim i kad sam na odmoru je gaming. A evo zasto me je sve ovo iznerviralo. Ja posedujem dva Samsung 960 pro M.2 diska, i kad se moja ekipa okupi, moj drug ponese njegovu gtx 1070 i mi pravimo SLI. Mi jednostavno nemamo dovoljno PCI-E 3.0 linija za sve ovo, odnosno moracemo da zrtvujemo jedan M.2 disk i raid stripe da bismo to mogli na Amd platformi. Meni je to bezveze, ali dobro ja sam megaloman. Mi se igramo na 4k 120hz.

A i kad radim nama taj raid stripe dosta olakasava posao. E sad se neko pita sta ce meni to? Pa zato sto nemam vremena ni živaca da cekam nesto kao debil ako to nesto moze da pise preko 3000MB/s, sto da ne. U igrama isto Doom 4 ako se ne varam sa zakrpama ima skoro 77gb, treba cekati dok se to instalira. I dok intel zvanično ne podrzava 3200mhz i to se smatra Oc, ima brdo ploca koje rade sa ramom i od preko 3800mhz.Kod Ryzena to jos ne radi(Ne moze dok ne stigne novi bios) Bice i Amd tu, nisam zabrinut, to je taj period optimizacije. AMD već radi sa preko 300 developera kako bi bolje optimizovali igre za Ryzen procesore. I dok ti misliš da desktop Gaming populacija nije izrazena, to je trziste koje se globalno meri ako se ne varam izmedju 20 i 30 milijardi $ godisnje u prodaji hardwera. Ja sam hteo da vidim da Amd zada takav udarac Intelu gde Intel juri i mora dosta da smanjuje cene, a ne da za dobru x370 plocu moram da izvadim 200e i da ne mogu da imam neke stvari koje vec imam neko vreme, sto za te pare moram da pravim kompromise ?Ovo je godina gde je trebalo da vidimo predstavljanje pci-e 4.0, a oni stavljaju 2.0 na cipsetu. Ima i Intel taj Pci-e 2.0, ali samo na dijagramu i to za neke nevazne periferije. Da pojasnim: Pricam o dovoljnom broju pci-e 3.0x4 linija za M.2 diskove koje meni trebaju. Ali dobro.
Ja sam ipak prvenstveno gamer i overkloker. Siguran sam da bi nekome kao tebi Ryzen odradio odlican posao, a i meni ce kad dodje vreme. Ali na Srpskom tržištu ko god bude trazio komp za Gaming a ne all around masinu, Intel sa napucanim klokovima ce nazalost i dalje imati primat, barem dok ne stigne Ryzen 5.

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

Poslednja ispravka: ukimafija (6.3.2017 u 10:04)
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ukimafija na korisnoj poruci:
M.C. (6.3.2017)