Prikaz jedne poruke
Stara 15.3.2009, 20:23   #53
Katmay
Light Painter
 
Avatar korisnika Katmay
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Sombor
Poruke: 211
Zahvalnice: 109
Zahvaljeno 136 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Najjeftiniji digitalac - da valja

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
Ajd' da mi drug Katmay ne zameri na ziznoj duzini i blendi.
Ma kakvi, nemoj pogrešno da me razumeš, normalno je da čovek pogreši, najviše sam te "ispravio" zbog Pedje da se on ne zbuni, ja sam svakako razumeo šta si hteo da kažeš.

Što se tiče tih jeftinijih i manje poznatih aparata, situacija uopšte nije toliko loša. Recimo, jedan Canon A470, koji je stvarno odličan aparat za početnike, se može sada naći za 85 evra u MP a da ti ne pričam po koliko ga veće firme/veleprodaje nabavljaju. To su sada smešne cifre i ne uslovljavaju kvalitet fotografija kod pomenutog modela. To je masovna proizvodnja, Kina, Vijetnam, Malezija...

BenQ i ti manje poznati svakako ne prave sami objektive i ostale delove (nešto sigurno prave) i oni jesu lošiji, to stoji ali nisu baš toliko, ti si ih baš nacrnio Dosta sam puta slikao sa recimo renomiranim Kodakom pa i Polaroidom koji su imali generalno lošiji kvalitet slike nego neki tamo BenQ a skuplji su bili i do četiri puta što je svakako (naj)bitnija stvar u Srbiji. E sad nekom je to "lošije" baš loše, nekima ne... Mi pričamo o početnicima i nezahtevnim korisnicima... Tebi i meni je svakako to krš ali moramo biti objektivni, zar ne?

Ovaj Hyundai nisam probao a juče sam kupio sijalice (dve od 60W) General Electrica koji takođe prave fotoaparate i mislim da bi za mog mlađeg brata (da ga imam) koji ide uskoro na ekskurziju bio sasvim OK

Katmay je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Katmay na korisnoj poruci:
AstraLogos (15.3.2009)