Prikaz jedne poruke
Stara 8.6.2014, 14:55   #37
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2014

Evo neku rec o novom broju.

Ne moram da ponavljam da je papir slabijeg kvaliteta ali to je verovatno do stamparije i mislim da ce vec sledeci broj biti bar kao onaj iz maja.
Da predjem na ono sto mene u 50% slucajeva zanima a to je hardver. Ima zanimljivih tekstova: GoPro, Projektor fantasticna fleska. Ovo poslednje je vise zanimljivo kao neverovatni gedzet nego sam tekst koji je prekratak.

Neku rec bih hteo da kazem u vezi ovih stampaca. Autor je propustio da napomene da tehnologija koja se koristi za automatsko prepoznavanje i uvlacenje papira ADF ili Automatic document feeder http://en.wikipedia.org/wiki/Automatic_document_feeder. Ima mnogo drugih tehnologija koje su po meni dosta bitne da se u ovakvim kratkim tekstovima napomenu. Iz takvih istih tekstova zbog toga moze da se izvuce jos po koja informacija. Zanimljiva je i visoka cena Epsonovih uredjaja ali kroz eksploataciju stvarno dolazi do ogromne ustede sto je i Autor u tekstu napomenuo. Posto imam slican uredjaj znam sta pricam.
Sto se ostalih hardvera tice naravno tu su neizostavni laptopovi ali i ponovo na vise strana telefoni i tableti. No kancer je cudna boljka koja je sklona ponovnom vracanju.

Na kraju bih teo da kazem neku rec o ovom DVR-u. Pretpostavljam da je Autor dobio inspiraciju za test ovog uredjaja procitavsi moju temu o DVR Dahua. Ovaj drugi je malo poznatiji i dosta popularan u ostrvskoj nam poznatoj drzavi. Mada System EN-6116 je top model sa maksimalnim brojem kamera po jednoj jedinici. posto je napomenuto da mu je mana sto ne moze da ide u rack orman. Zasto ne moze? Zbog ventilacije se skine poklopac i gurne u fioku. Iz teksta sam pokupio neke informacije koje se ticu i mog DVR-a koje nisam znao. Ta mogucnost snimanja na mnoge medije poput HDD-a, SSD-a, USB-a, eksternog DVD-a i sl. ga cini zaista izvanrednim i korisnim. Tako sam i ja zezno neke podatke koje nisam sklonio sa USB-a i pustio ga na DVR da ga formatira za svoje potrebe. Znatizelja bez kraja.

Ovaj program 3D Print Helper mi se dopao kroz tekst i sad cu da se pozabavim sa njim i vidim kakvi ce rezultati biti. U svakom slucaju tih programa ce biti sve vise a uskoro i pravih zeljno iscekivanih narodskih tj. kucnih 3D stampaca.
Eto toliko dosta sam pisao, umorih se bre!!!

p.s. Zanimljivo pismo meseca, ulepsa mi dan kad sam ga procitao!
p.s.2 Sto se slovnih gresaka tice dnevne novine Sport iz osamdesetih godina su bile daleko ispred svih. Nikad ih niko nece stici.

Poslednja ispravka: todos (8.6.2014 u 15:45) Razlog: pasusi
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke