Prikaz jedne poruke
Stara 9.2.2014, 15:35   #1
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Exclamation Windows 8.1 i problem sa Nvidiom. Spasavajte!

Pozdrav drugari

Imam laptop Acer 5750G i graficu kartu GeForce GT 540M 2Gb. Korsitio sam ranije W8 i sve je radilo fenomenalno. Al na predlog mog druga kako W8.1 je malo brzi i bolji instalirao sam. I upravo tako je i bilo. Ipak nekako W8.1 je bolji. Ali odjednom poceli su da se javljaju neki problemi tako da sam se vratio na stari W7. Zbog nekih cudnih desavanja instalacijom drivera Nvidia na igrama su se pojavljivali neki glicevi i nekakve cudne boje(tokom igre pojavile bi se crvene, zelene boje u igri umjesto teksture itd...), cesto bi se desilo da sam morao da restartujem laptop. Ovakav problem nikad do sad nisam imao. Ista stvar je bila i sa W8. Ne zna sta je problem. Pokusao sam mjesec dana ovo sam da sredim, jednostavno sam izmoren od brojinih instalacija sistema i svega mi je ovo dosta. Pa sam odlucio vama da se obratim.

Instalirao sam W8.1 jer on mi je najbolji za rad. Nekako najbrze i najbolje se u njemu snalazim a i brz je. Problem koji se javlja jeste taj sto se javljaju problemi sa nekim igrama gde javlja za DirectX, Dirext3DDevice itd.. Ne znam ni sam sta im je to. Pokusao sam to da pronadjem da skinem al nisam uspio. I naravno stari problem sa nekakvim bojama i glicevima. Ja cu jos jednom pokusati instalirati neki od starih drivera u nadi da ce sve biti ok. Vasa pomoc bi mi bila od velike koristi.

Od zavisnosti igre javlja razlicite probleme. Za neke igre javlja problem:

Display Driver Nvidia Windows Kernel Mode Driver...

P.S. Evo kratak primjer za Call of Duty: Ghost

Dok sam koristio W8 igra bi se gasila na istom mjestu. Dok na W7 je radila bar nekako.
Kako se sad ponasa na W8.1:

- prilikom paljenja igre pojavljuju se na onom logou Activision crvene, zelene kockice;
- na meni igre isto tako na sve stran kockice;
- kada kliknem na kampanju igra se gasi i javlja problem:

Direct3DDevice::Present failed (DEVICE REMOVED) : DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED (-2005270523).


Cudi me sve ovo jer ovo se javlja privi put, jer ranije nista od ovog nije bilo. koji driver da instaliram da bude dobar? Jos kje drivere trebam da instairam? kako da rijesim ovaj problem???
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke