Prikaz jedne poruke
Stara 9.3.2011, 14:57   #457
Dukes
Veteran
 
Član od: 19.8.2005.
Poruke: 581
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 335 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: 2/2011 "Posle DL-ovanja nema kajanja"

Da malo pojasnim moju tezu - svaki Google servis je globalnog karaktera, a svaka zemlja ima drugačije zakone koji regulišu lokalno parče Interneta ali se reflektuju i na globalne servise. Primer koji sam dao sa Francuskom - oni imaju zakon koji zabranjuje bilo kakvo javno prikazivanje svastika i ostalih simbola nacističke Nemačke. Taj zakon je uticao da Google filtrira sadržaj. Ili, prevedeno na naš primer - do skoro (tačnije do aprila 2003. godine) piraterija nije bila regulisana, a sada jeste. I to se sada reflektuje i na Internet.
Druga vrsta uticaja su interesi privatne firme - Google kao privatna firma ima prava da se udruži u nekom poslu sa Time Warnerom, AOL-om ili bilo kim, baš koliko i Nokia i Microsoft. U tom udruživanju postoje zajednički interesi i vrše se obostrani ustupci. Ovo sa filtriranjem je možda bio jedan ustupak takve vrste.
Nema tu ničeg nelegalnog. A Marko je pojasnio ono na šta ja ciljam - upravo su YouTube i Google TV mesta oko kojih bi Google mogao da pravi ustupke velikim filmskim/multimedijalnim kompanijama, zarad saradnje i uspeha ta dva servisa. Čist biznis.
Dukes je offline