Prikaz jedne poruke
Stara 22.8.2018, 23:44   #100
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Evo ja da javim malo detljnije utiske o Topping D10. Prvo je naleteo na starijeg brata D30 i nisu na istom nivou jer D10 ne može da postinge istu detaljnost, svi zvuci su malo stopljeniji međusobno i malo manje živahni. Čitkao sam malo strane forume i vidim da neki navodno ne primećuju razliku između D10 i D30 pa ih svode na različite konekcije... ne znam na čemu su slušali ali to prosto nije tačno, razlika je sasvim jasno čujna.

Sa druge strane D10 je potpuno rame uz rame sa HRT-om... bez pobednika. D10 je malo više analitičan, otvoreniji i detaljniji u visokim tonovima, dok je HRT malo smireniji u visokim a puniji u basu i glasovima. Da treba da biram ne bih znao za koji da se odlučim, mislim da su DAC-ovi toliko istog nivoa kvaliteta a samo karakterno različiti pa ko šta voli. Moj lični ukus bi ipak prevagnuo na malo topliji zvuk HRT-a koji verovatno potiče od Burr-Brown čipa naspram oštrije zvučećeg Sabre ali eto to je moj ukus i mom sistemu. Sa obzirom da sam HRT platio 190€ a i sada je nov 175... D10 za svojih 80€ je potpun uspeh (troškovi dostave su mi bili samo 760 din). Jedino što nema taj izlaz za slušalice pa da izdominira na svim poljima i za sve potrebe. Nailazio sam opet po stranim forumima da kao SMSL Idea i D10 zvuče isto ali to nije tačno, u istom rangu im je količina detalja ali Idea ipak zvuči tanje i nema težinu basa koju D10 ima.

D10 vs Sabaj Da3 - blisko ali ako je samo za hifi sistem i ne treba izlaz za slušalice, balansirana veza, kontrola jačine zvuka na samom uređaju... moj lični glas ipak ide za D10.

Tako da su topinzi iskreno prebacili moja očekivanja. D10 je lagano nadsvirao Idea/Da2 pa čak po meni i Da3 za nijansu što već nisam očekivao. Za D30 tek nemam reči, ko ima fin sistem i dovoljan budžet (treba računati na veće troškove jer je kutija baš velika) vredi bez ikakve sumnje jer puca od neke sebi jedinstvene energije i širine stereo slike.

Ja kao i uvek puno pišem, a ako neko ima želju da nešto posluša, uporedi sa nečim što ima... uvek možemo da se dogovorimo, ohladimo pivo/sok i malo testiramo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
doctor (23.8.2018), HSVstoned (7.11.2018), Mario Pavićević (23.8.2018), Picard (23.8.2018)