Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2021, 14:18   #23
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Televizor 55" savet

Citat:
jovaš kaže: Pregled poruke
Meni samo nije jasno što on ima a nemaju ovi Samsung ili LG modeli po 500-600 Eura?
pre i iznad svega 3 puta jace osvetljenje (1200 naspram 400 nita), sto znaci i istinski, punokrvni hdr dozivljaj.
ovi modeli od 500-600 evra mogu da puste hdr film, ali tu neces videti ni h od hdr-a.
to jako osvetljenje dolazi do izrazaja i kada je soba dosta osvetljena. jer, u takvim okolnostima potrebno je da tv ima snagu da nadjaca svetlost iz sobe (kao sto dobro dodje recimo i telefonima kada ih gledas na jakom suncu). ne kazem da na drugim televizorima ne mozes da gledas TV preko dana, ali jednostavno nije isto.


osim toga, ovaj hisense ima 120 hz osvezenje, sto jeftiniji modeli nemaju. odlicno ako kacis komp na tv a i generalno pomaze motion handling-u.

kontrast mu je na nivou samsunga, ciji televizori sa local dimmingom kostaju dosta vise, a odlican mu je i response time.

jednostavno odlican tv, za te pare tesko da ces naci ista slicno. tipa mozes da dodas jos 300-500 evra na tih 600 i da dobijes malo bolji samsung recimo.
ali ako vec hoces da das 1.000 evra, onda gledas da se istegnes za oled tv.

kakogod, sumnjam da ce ovaj tv, sve da se pojavi kod nas, kostati manje od 800 evra, verovatno i vise.


samo, imaj u vidu da ja sve ovo pricam kao neko ko voli televizore. kada sam jednom presao sa monitora od 17 inca na tv od 32 inca, vise se nije moglo nazad. ovde svi budzimo kompove, plate ih neki i po 2.000 evra, i onda igraju sve te igre na "monitorcicima", cime maltene sami uguse svoj komp. radije bih igrao 10 godina staru igru na velikom, kvalitetnom TV-u, nego bilo koju novu igru na ultra podesavanjima, a na monitorima od 20 i kusur inca.

i to sve kada pricamo o ljudima koji vole tehnologiju. generalno je mnogima svejedno, videli bi samo koji je tv veci od nekog drugog i eventualno bi rekli pa dobro, malo lepsa slika na ovom i to je to, nebitno im.
to su ljudi kojima u stvari i zavidim jer uzivaju u sadrzaju. nisu mentoli kao ja koji kada gledam film, u stvari gledam koliko je slika dobra (umesto da pratim radnju i slicno).

sa druge strane, ja nikad ne bih dao 1.000 evra za fon, ko sto mnogi rade. meni je manje vise isto dal imam xiaomi od 150 evra ili najnoviji iphone.

Poslednja ispravka: polarnimeda (21.9.2021 u 14:29)
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
jovaš (21.9.2021)