Prikaz jedne poruke
Stara 30.12.2020, 11:22   #3813
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Ti govoris o kvalitetu a ja o sustini. Zasto bi N1 u Srbiji imao plemenitiju agendu od CNN-a ili FOX-a u USA? Jer je to sveta misija N1? Tamo sedi sve paladin do paladina, lawful good alignmenta? ( Igram HotU pa mi je ovo bas leglo) N1 je jos jedan informativni medij i njegova uloga kao i svakog medija nije da stiti gradjanina vec interes i agendu onoga ko stoji iza njih. To su takodje "jabuke" upakovane u kruske da se "Vlasi ne dosete". Uopste nije ni bitno ima li neko dokaza ili nema sve dok na TV ima priliku da siri svoju pricu. Zar mislis da je nekome u Srbiji zaista bitan taj dokaz? Od ovoga ili onoga, nebitno koga. Ni pet odsto ljudi u Srbiji ne stigne ili nece da porazmisli o dokazima. Ni u svetu. Pa Irak je razvaljen uz stotine hiljada ili cak milion zrtava na osnovu cistih lazi. To je priznato posle deset godina, pametniji su to videli odmah. Istina je u medijima nebitna sve dok laz zavrsava posao. Kada se to desi, moze da prodje neko vreme pa se sazna istina. Laz je obavila svoje. Da mediji imaju iole savesti prvo bi pitali politicare imaju li dokaze za to sto tvrde pa ih tek onda pustili da pricaju. Ne, oni ih puste da izbaljezgaju svoje pa onda pitaju za dokaze. Dokazi su ili nategnuti ili ih nema, kako i sam kazes. U konacnici je efekat potpuno isti. To je kao kada bih nekome rekao:"da sam prost covek rekao bih Vam da ste p*zda". Ili onu cuvenu iz Haga: "Zna li Vasa majka da ste Vi p*der? Odgovorite samo sa "da" ili "ne"." Ja sam cist, taj neko neka odgovori. Potpuno ista logika se moze primeniti i na medije. Neki se maskiraju tom i slicnom logikom neki ne, neki su utegnutiji neki raspojasani. Sustina je ipak, ista. Savesnom i dobronamernom coveku od prica na televizijama moze samo da pripadne muka.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
player1 (30.12.2020)