Prikaz jedne poruke
Stara 29.12.2020, 10:28   #3803
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Citat:
To što se nekom ne sviđa šta može da se čuje na N1 to je njegov problem a ne znak da je neko neobjektivan.
Procena objektivnosti tj neobjektivnosti informacija zavisi od politickih resentimana ali i ne samo njih.

Ja kada cujem da je nekome neka (nebitno koja) televizija "jedina objektivna" tacno znam da imam posla sa osobom jakog politickog resentimana, najcesce pogodim i nacin misljenja. Ljudi, cak i izrazito inteligentni (moj kum je meni odlican primer) iz nekog razloga zele da veruju u to sto cuju, to me fascinira. Apsolutno nemam nista protiv, neka veruje ko u sta zeli. Ja sam izabrao da se iskljucim koliko je god moguce iz toga i da ne verujem, samo da pratim sta se desava i pokusam da izvucem korisne informacije.
Informacije ipak treba da budu iznesene nekim primerenim tonom i u nekoj odmerenoj atmosferi a to kod nas skoro nikada nije slucaj. Suceljavanja zaista razlicitih misljenja, kako lepo primetise neki ljudi, na nasim televizijama takodje nema. To su sve istomisljenici ili kvazi neistomisljenici koji svoje (ne)misljenje unovcavaju stvarajuci neki privid ozbiljnog dijaloga. Ne verujem ni u sta sto cujem na televizijama mozda bas i zbog nacina na koji su te informacije prezentovane. Posle gledanja informativnog programa na TV-u imam osecaj kontaminiranosti necim negativnim i gadnim pa ih ni ne gledam. Zasto bih to sebi radio? Mi nemamo ni sasvim pristojne a kamoli objektivne televizije. Ni jednu jedinu. Pitanje je da li one objektivne i postoje igde. Pristojne bi sve morale da budu. Da ne pominjem dno dna sa reality programima i silikonskim nakazama koje se predstavljaju kao lepotice po TV-ima ruzicaste stvarnosti ali i mnogim drugim. Kad sam skapirao da mi to sve ide na nerve izabrao sam nacin informisanja koji mi vise odgovara a trosi mi manje vremena iako treba da pogledam daleko vise izvora.
Ova tema o SBB-u je delimicno zglajznula u offtopic, vrv i mojom greskom ali podosta toga vezano za SBB (ali i druge provajdere i medije) ima veze i sa politikom, pa mozda nije bas sasvim neprimereno.
Da se vratim na "tehnicko iskustvo" sa SBB. Nemam ga, ali nemam ni alternativu u zgradi. Ispostavilo se da je lakse ubaciti provajdera u manju zgradu nego u veliku gde je potencijal za zaradu daleko veci ali rastu i inicijalni troskovi..
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laskaris na korisnoj poruci:
orange47 (29.12.2020), player1 (29.12.2020)