Prikaz jedne poruke
Stara 13.9.2008, 21:51   #7
zidan grobar
Veteran
 
Član od: 27.5.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 774
Zahvaljeno 504 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recezenti

Naziv:Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory
Razvojni tim: Ubisoft Montreal
Izdavač: Ubisoft

P
rva Splinter Cell igra ostavila je bez daha sve ljubitelje akciono-sunjalackih igara.
Nisu(smo) se posteno ni o’ladili, a vec nam je na vrata pokucao njegov mladji brat,Pandora Tomorrow. Nadali smo se da nikad ovom nece biti kraja, cekali smo i cekali da objave da spremaju nastavak, to smo i docekali.Da dragi moji pred nama je drugi nastavak najpopularnije a-s igre, pod nazivom Chaos Theory.
Uopste nismo mislili da ce igru da zabrljaju, i nisu je zabrljali,naprotiv, napravili su bolju, lepsu i kvalitetniju igru.

Pretnja dolazi od terorista koji, koristeći „Mass Kernels”, pokusavaju da svet dovedu do ekonomske propasti. Kao i do sada vi ste u ulozi NSA operativca Sama Fishera, i imate zadatak da to sprecite.
Misije su kao i uvek sarolike,od obalskog kampa, pa do broda i zgrada,put ce vas odvesti i na druge krajeve sveta.
Samov arsenal oruzja sada ima jedan od najboljih noviteta,noz. Hladno oruzje koje ovu igru cini laksom od prethodnika. Nepriljateju cete sad moci da pridjete sa bilo koje strane(a ne samo sa ledja) i trajno ga onesposobite. Takodje cete sa nozem moci da secete satore ili razvaljuje te vrata, sto je odlicno osmisljeno.
Sto se tice pistolja on ima jedno korisno unapredjenje, sada sa njim mozete da (na nekoliko sekundi) onesposobite svetla i kamere,sto ce vam mnogo koristiti u pojedinim misijama. Uz pusku (SC-20K) dobijate i shotgun attachment, koji je odlicno obavlja svoj posao u uskim prostorima. Fisherove corke sada imaju jos jedan modul,za otkrivanje elektronskog zračenja.
U proslim delovima za hakovanje (kompjutera npr.) je bilo dovoljno samo jedan klik., a sada ce to biti (veoma laka) mini-igra.
Jedna po meni najbolja novina je to sto sada alarmi mogu da “sviraju” kol’ko im se cefne, ali ce vam tada biti otkazani sekundarni zadaci, a ne cela misija (sto je bio slucaj sa proslim igrama).
Pristup misijama sada moze da zavisi od vaseg izbora, da li cete pristupiti tiho ili agresivno (vas arsenal zavisi od ovog izbora).

E sad ne znam da li je “Airwaves” ucestvovao u pravljenju igre, ali me je mnogo iznerviralo njego stalno reklamiranje, i to je jedina opaska koju imam na ovaj deo.
I pored ovog (glupog) poteza igra ce sigurno opet harati igrackom industrijom,sto svojim kvalitetom,a sto iz zbog svoje zahtevnosti,toplo preporucujem!!!



ocena:96

Poslednja ispravka: zidan grobar (14.9.2008 u 13:47)
zidan grobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke