Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2008, 0:33   #10
bvitnik
Starosedelac
 
Član od: 27.12.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 1.303
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 438 puta na 328 poruka
Određen forumom Re: Radeon 3650 AGP i Hardverski dekodig videa?

Citat:
NenadN kaže: Pregled poruke
Kao sto rekoh ranije, cak sam i kartice nabrojao, mogucnost da akceleracija proradi na kartici koja nije DirectX 10 nije bilo moguce, nebitno da li su koristili Cybelink decoder 7 ili 8 oba rade perfektno. Bitno je samo da kartica poseduje UVD ili PrueVideo 2 decoder, a sve ostalo otpada. Bilo koja kartica koja ima UVD ili PrueVideo 2 chip ne bitno na kom je bus-u (AGP, PCI, PCI-E) imace punu hardversku akceleraciju, a opet ponavljam ranije ATI i Nvida su uglavnom imale podrsku samo za MPEG2 i to parcijalnu, raniji cipovi nisu mogli da decodiraju H264 ili VC-1. Ta podrska za MPEG2 moguce da je zahtevala SSE2, ali to sve totalno bezveze, odnosno muciti se za prosti MPEG2.
Ono o čemu sam ja govorio odnosilo se na akceleraciju, tj. IDCT, deinterlace, motion compensation itd., ne na hardware-ski CALVC/CABAC dekoding i kao što rekoh, ljudima sa Intelovskim mašinama je to radilo, i MPEG2 i h264. Dobitci su bili 20-30% manje zauzeće procesora kod akceleracije h264 sadržaja, što je i očekivano jer se ne vrši kompletno dekodovanje, međutim ljudima sa AMD mašinama nikakva vrsta akceleracije h264 sadržaja nije radila, iako su upotrebljene grafičke kartice podržavale makar neki vid akceleracije, što se slaže sa mojim iskustvom. Logično je da je nebitno magistrala preko koje je vezana kartica ali to iz nekog razloga nije tako. Ako pogledaš ovu tabelu, videćeš da 6800 AGP kartice ne podržavaju nikakvu vrstu akceleracije dok PCI-E verzija podržava, što ovde zovu, H.264 Decode Acceleration (ali ne i CAVLC/CABAC). Prema ovoj tabeli, moja kartica (7600GS) podržava (da citiram) MPEG-2 Decode Acceleration, što sam eksperimentalno i potvrdio a takođe podržava i H.264 Decode Acceleration, što nije htelo kod mene da proradi. Napominjem opet, sa istom karticom i Intelovskom mašinom (znači procesorom sa SSE2 podrškom) H.264 Decode Acceleration je radio. Po toj logici trebala bi da radi i kombinacija sa istom karticom i Athlon 64 procesorom, ali se ne sećam da li je to bio slučaj.

Citat:
Nerov decoder radi, samo sto to nije nerov decoder vec francuske firme Ateme, inace sada jedan od lidera u H264 komresiji. Samo je steta sto njihov decoder ne moze da se koristi van njihovih aplikacija, a Nero ShowTime radi lepo sa BluRayi HDDVD materijalom.
Nero-ov dekoder sam ja koristio iz KMPlayer-a. DXVA nije hteo da proradi. Opet, koristio sam verziju koja dolazi uz Nero 6, tako da ne znam kakvo je stanje sa kasnijim verzijama.

Pošto tebi sve radi, de objasni čoveku kako da namesti da njemu proradi jer je to poenta ove teme.
bvitnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke