Prikaz jedne poruke
Stara 6.1.2020, 7:32   #125
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: The Witcher 3

Sada uvodim nekog u Witcher III , objasnjavao sam svet i dogadjaje od prve knjige do pocetka 3. igre i zbog neiskustva u ovakvim igrama upocivao sam starijeg gospodina kako da uopste misli o igri i na sta da obrati paznju kako se unapredjuje , koliko zbor dijaloga moze da utice na rasplet itd.
Koliko je superiorno sve u odnosu na serije ne treba ni spominjati kako ljudi daju seriju 10/10 nije mi jasno . Mislim da spada u ono " zarko zelim da mi se svidi i svidece mi se" .
Serija je dobar primer kako brend prodaje proizvod konzumentu jer bez Geralta i cinjenice da ljudi zele da ga vide na ekranu i glumca koji niti briljira niti je katastrofa vec jednostavno radi svoji posao OK (jedino on i Yena donekle ) Netfliks mlati pare ni kriv ni duzan.
Da ne govorim o Sapkowskom i da "njega" nema u seriji , toliko je razvodnjenjo , svedeno , bezbedno ...a da jako bezbedno , pokrili su sve rizike i "Holivudska formula" daje rezultat.

Nema nijedne "feme fatal" !!! Gde su carobnice nadljudske lepote ?! Vilenjaci su obicni klempavci i go go Brooklyn
Dryads.
Yenifer je glumica koja makar NIJE RUZNA ali nije " u Milice duge trepavice preklile joj bjelo lice ". Ja sam Yenu dozivljavao kao arhetip lepe zene iz slovenskog folklora (folk- lore , narodni-lore:ha ha ) sto ona i jesta sa par tvikova ( ljubicaste oci ) . I sve je tako cela serija je Yenifer iz serije , ublazena , bezbedana , bez misterije bez uzvisene lepote , razvodnjena sa izmenama za koje nema kvalitetne zamene nego samo klise za kliseom .
Kazu oni razumniji da nije remek-delo ali dobar temelj za dalje .Nije tako , suprotno je temelj je los , sta god iz njega bude to nece biti Sapkowski a CDPR je pokazao kako se postuje izvorni materijal bez ugrozavanja sopstvene kreativnosti .
Jos da ponove jedinu gresku koju je CDPR napravi da ostave mogucnost da Geralt zavrsi sa mis Merigold i necu ni da gledam . Iz knjiga mi je ostalo da su Geralt , Yenifer i Ciri porodica a ako nesto mrzim to je razbijanje porodice tako da sam prilikom prvog prelaska morao komandom kroz konzolu da raskinem sa crvenom ( u seriji tri para za 100 dinara ) Tris, kad su me obe zavezale za krevet u onom motelu .

Poslednja ispravka: Koreli A. (6.1.2020 u 7:46)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke