Prikaz jedne poruke
Stara 26.1.2007, 22:29   #25
seraph1m
Član
 
Član od: 29.12.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 31
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku seraph1m
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Naziv : Caesar IV
Razvojni tim : Vivendi, Tilted Mill
Izdavac : Sierra

Uh, što volim city builder igre, a najnovije sierino čedo mi je došlo ko savršeno!! U trenutnom manjku ovakvih igara, dobro ajde bilo je par pokušaja City Life, Civ City Rome, ali budimo realni to nisu igre baš za pohvalu, Caesar se posebno ističe. Igra dolazi na dva diska, instalacija teče glatko i podseća na onu iz Black & White sa sve slikama gradova koje će te moći da napravite. Instalacija je gotova, da počnemo......
Lep intro me uvodi u igru i objašnjava mi moju ulogu u igri. Naime vi u ovoj igri niste Cezar (ne dajte da vas naslov prevari), već ste jedan od njegovih vernih guvernera kojima je dat zadatak širenja Rimskog carstva u ekonomskom i vojnom smislu. Igranje je vrlo jednostavno sa dosta preglednim menijem i podseća na Sim City naslove sa malo manje mikromenadžmenta (nekome je ovo dobro, nekome ne). Kako bi uopšte započeli igre morate dovesti narod koji čeka na granicama vašeg grada. To podrazumeva gradnju osnovnih kuća za vaše Plebse, koji su čista radna snaga i čine okosnicu vaše industrije. Sledeća naprednija klasa koja će se brinuti za malo finije poslove su Equites, a poslednji su Patricians koji zapravo ne rade ništa (lenčare ceo dan), ali pogađate plaćaju najveći porez i donose prestiž gradu. Novac i resursi su i jedna od glavnih stavki ove igre, Cezar će vam davati zadatke kao što u tom gradu moramo da imamo dobor snabdevanje drvetom, oružjem, hranom... Glavna stvar u igri su verovali ili ne putevi. Ako niste dobro isplanirali grad propade sve, jer vaši ’’pametni’’ građani neće otići u školu ako je ne vide ili ako nije bash na direktnom putu (eh koliko sam ja pešačio do škole...). Isto važi i za pijace i ostale objekte, npr. hrana neće stići do pijace, vaši građani neće imati šta da jedu, nezadovoljstvo raste, dolazi do migracije i pogađate GAME OVER...a vi se češete i pitate gde sam pogrešio. Druga stvar koja nervira jeste konstantan nedostatak radnika ili posla, ma koliko god radnih mesta da izgradite opet fali, to će se rešiti u najnovijem u patchu 1.02 al’ da ne idem van teme. Grafika je lepa sa dosta dobrim bloom detaljima, sve je šareno i sjaji ali izgleda da je na endžinu malo trebalo poraditi jer sa mnogo ljudi o objekata na ekranu počinje da opada framerate, a to ne valja jer je ovo ipak igra za široke narodne mase. Sve u svemu Cezar je dobra igra, očekivao sam više al šta je tu je... Dostojan naslednik Cezar serijala i trebali biste da ga probate još ako volite rimsku tematiku eto igre za vas.


Ocena:86

P.S. nemojte mi zameriti ako postoje neke pravopisne greške, ipak imam samo 16god
seraph1m je offline   Odgovor sa citatom ove poruke