Prikaz jedne poruke
Stara 26.1.2018, 1:43   #50
makiem
Starosedelac

Član od: 6.1.2007.
Zahvalnice: 221
Zahvaljeno 282 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Nestasica komponenata

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Radeon je u još goroj situaciji od nVidia-e. Za ovu godinu nisu najavili nijednu jaku kartu (jaču od Vege 56/64) već su tržište potpuno prepustili nvidia-i. Srednja klasa odma ide u rudnike, i bolji su rudari od zelenih. Baš je bio članak o tome.

Jedina nada, po meni barem, je da Ampere/Volta neće biti interesantni rudarima. Ni proizvođačima ostalih komponeneti nije u interesu da lageruju robu i da se samo GPU prodaje. Tako da očekujem od zelenih da će otežati rudarenje i čisto komercijalnog interesa.
Ma znam, verovatno ce sledeca karta opet biti zelena, zali boze freesync sto imam na monitoru, jos ga nisam ni probao (a bas sam na leto planirao neki rx580, jace mi ne treba). Jedino ili pucanje balona ili mozda da prave neke specijalizovane karte (a koje ce im biti isplative) ili cak ASIC, ako vec svi toliko veruju u te valute.

Ne verujem da se na duze isplati ni partnerima, dzabe njemu sto proda kartice sada, kada niko ne kupuje maticne, gaming periferije i ostalo sto ide uz to. Jos ce da preplave trziste polovnjacima a ni RMA ne verujem da je zanemarljiv.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke