tema: Video editor
Prikaz jedne poruke
Stara 26.5.2020, 12:55   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Video editor

Da se malo nadovežem na ovu temu... Radim par godina na Adobe Premiere Pro i poslednjih par dana isprobavam DaVinci Resolve 16.

Na stranu to što mi je sve čudno i nemam naviku gde je koji alat... tj. potrebno je vreme prikvikavanja. Već sam skontao par velikih prednosti. Pre svega Resolve se pokreće za pola minuta dok je Premieru potrebno mimimum 10x toliko ako ne i više, a oba su na SSD-u. Dalje, Resolve koristi mnogo više GPU za rendering (ja sam odabrao CUDA jer imam NV). Live preview na mom i3-6100 ide sa 60% zauzeća dok je na Premiere ~95% i hoće da zaštuca. Takođe je brži i prilikom exporta osetno. Po web testovima to varira od 30% do 300%. Što se više efekata ubaca u video to veća razlika u brzini exporta bude u korist Resolve-a. Npr. ja standardno imam color corrections, sharpness, vignette i poneku sitnu grafiku... i razlika u brzini eksporta je oko 2x brže u Resolve.

Već sam birao koji Ryzen da uzmem... gledao testove sa Premiere gde rade oko 3x brže rendring od mog i3. Ali mi sada Resolve tako lepo radi da mogu da odložim apgrejd do Ryznea 4000.

Poslednja ispravka: Aibo (26.5.2020 u 13:07)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke