tema: Blender
Prikaz jedne poruke
Stara 16.5.2014, 21:34   #34
Engineer
Član
 
Član od: 11.8.2008.
Poruke: 294
Zahvalnice: 210
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Blender

Pozdrav .
Posle bezbroj pokusaja ne uspevam da ukapiram kako da uradim sta zelim. Naime, radi se hair particles-u tj travi. Kada treba napraviti travu preko particles-a u Blenderu na nekoj manjoj povrsini to nije nikakav problem i sa relativno malo parent particles-a dobija se mnogo dobar rezultat.
Medjutim, kako postici ovo ali na plane-u koji je dimenzija 600x300m posto se radi o arhitektonskom projektu, svi modeli mi moraju biti u razmeri. Pokusao sam malo da zongliram brojem particles-a koji je isao i do 20.000 i brojem children particles-a za renderovanje koji je isao i do 500 (nisam kombinovao bas 20.000 sa 500 jer mi ode 8giga rama za sekund) ali plane sa nalepljenom teksturom trave izgleda isuvise prazno. Pojavljuju se prazne povrsine i nikako ne uspevam u nameri da dobijem podlogu sa gustom travom.
Je li moguce izvesti ovo sto ja trazim na mojoj konfi koja je: Intel i5 3.2ghz sa 8giga rama i AMD grafikom od koje nista nemam :-(. Hvala.
p.s. Inace nisam neki zagovornik post produkcije vec se trudim da sve sto je vise moguce uradim u Blenderu bez naknadnog izvestacenog lepljenja trave u gimp-u.
Engineer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke