tema: AMD Ryzen
Prikaz jedne poruke
Stara 26.5.2020, 18:32   #2139
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: AMD Ryzen

@NastyB
Niko se nije zalio, nego sam ja samo izneo SVOJE misljenje da Intel procesori ne vrede para za koje se prodaju. A i ja sam radio 11 godina intenzivno sa racunarima, sklapanjem i servisom pre svega. i7 7700 nikako ne moze biti bolji izbor, narucito ne polovan. Za pare za koje se prodaju polukonfiguracije sa navedenim procesorom i 8/16gb RAM-a moze da se kupio kvalitetna B450 ploca, Ryzen 2600 (a u skorije vreme i 3300X koji je isti, a negde i jaci od tog 7700) i 8gb RAM-a. Imas platformu na koju mozes lagano da ubacis i najjaci Ryzen, a sa ovom polovnom si tu zakucan i nemas gde.


I iskreno sto se mene tice, neka tako i ostane. Svako ima svoje pare, pa nek ih i sam trosi na sta misli. Ja valjam C2D mekove za 200e, kada ljudima kazem da je ovaj thinkpad 10 puta jaci od tog mek krsa oni me napadnu kako hocu da im uvalim krs za iste pare. Sto se mene tice to je win win situacija, oni su ubedjeni da su kupili ekstra laptop, a ja sam prodao laptop koji realno vredi 80e za 200e. I kad god ovako nesto napisem uvek se nadje par ljudi koji ce da brane Intel (ne mislim ovde na tebe). Nisu svesni da je Intel trenutno procesor na kom se peku jaja, a AMD je ono sto je Intel bio pre 8 godina . A kod nas ljudi bas suprotno misle, jer im je tamo neki majstor Pera tako rekao.
MasterChief2 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke