Prikaz jedne poruke
Stara 4.1.2011, 14:10   #18
Neuro
Član
 
Član od: 2.3.2006.
Lokacija: Neverland
Poruke: 477
Zahvalnice: 53
Zahvaljeno 143 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Fotografija meseca (rasprava o pravilima za ucestvovanje)

Slažem sa predlogom da Miša bude koordinator. Ako neko ima nešto protiv, neka sada zbori ili nek' zauvek ćuti.

Moji predlozi su bili zasnovani na ideji da fotografija bude baš iz tog meseca, za koji se i kandiduje. Bilo bi bzvz da ljudi šalju fotke sa letovanja 2006. No, ako iskombinujemo Mišin i moj predlog, onda dobijamo vremenski okvir u kom fotografija mora biti napravljena da bi mogla da konkuriše - predlažem da ista ne sme biti starija od tri meseca (npr. ako se konkuriše za fotografiju meseca februara 2011, fotka ne sme biti napravljena pre 01.11.2010.).

Enijev predlog u vezi EXIF-a je sasvim na mestu - iz istog se može dosta naučiti, pa se slažem da bi fotografije trebalo da ga poseduju. Sa druge strane, ideja o tematskoj fotografiji iako veoma interesantna, može biti problematična. No, svejedno predlažem da probamo, pa da vidimo kako će ići.

Postprocesing ne vidim kao negativnu stvar, već više kao stvar izbora/ukusa. Jedan moj poznanik, fotograf, ima izreku: "Pravi posao počinje nakon pritiska Capture tastera na aparatu.". Na članovima je da glasaju za "prirodniju" fotografiju, ako ne vole postprocesing.

Oko potpisa - proizvoljna stvar. Ja to doživljavam kao bezbednosnu meru...
Neuro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Neuro na korisnoj poruci:
oluja (4.1.2011)