Prikaz jedne poruke
Stara 31.8.2018, 16:19   #142
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Od pitanja u vezi izbora fontelea dođosmo do rasprave o pripaid i postpaid...
Dobro da pojasnim malo onako kako ja vidim zašto je prepaid i dalje in, barem ovdi kod nas. Ponašanje provajdera, kojima je nakradni zakon o obligacijama omogućio da bez znanja korisnika zadrže pravo da potraživanja prodaju trećim licima, uz dozvolu da mogu da menjaju uslove, tj cene kako im se navije, dok istovremeno korisnik ne može da raskine ugovor bez penala, tj plaćanja planiranog profita provajderu, predstavljaju jedan od razloga zašto ima onih koji su i dalje na prepaid. Tu su zatim i nestabilne ekonomske okolnosti, tj, po glavi im se motaju razmišljanja "a šta ako ja tada ne budem imao da platim tih iljadu dinara, ili mi te pare budu trebale za nešto drugo" i sve u tom stilu, što vodi do zaključka da je bolje da odvajaju pare za dopunu, nego da se vežu dve godine sa provajderom, da ne kažem predatorom. Uz to im se imena zapisuju u Kreditni biro, pa onda eventualno utuženje ako se ne plaća, pa privatni izvršitelji... pa praćenje, ma svašta nešto.

Neko je pomenuo, čini mi se Relja, ako grešim, sorry, da sa ugovornom obavezom daš recimo 24000 dinara za dve godine, možda i ne iskoristiš te minute i tako to. Možda tu ima logike, ali, hajde da zamislimo prepaid vodovod, ili pekaru, ili ED. Uplatite kredit za vodu, pijete, kuvate, kupate se samo onoliko koliko ste uplatili. Potroši se kredit i šta onda? Trč u vodovod i uplaćuj novi kredit jer vam je u sred tuširanja nestalo vode, tj potrošio se kredit. Ili prepaid za El.energiju, na šta bi to ličilo, uključmo malo većeg potrošača i kvrc, ode kredit, nema struje, trči uplati. Istina, u postpaidu se ne plaća po potrošenim minutima, (to je bilo nekada fala bogu,) jer bi smo onda bankrotirali. Ali, prednost flat rate razgovora, poruka, se ipak oseti, i vredi tih 24000, dinara, ili 200 eura na dve godine.

Ponavljam, svako neka bira šta god misli da mu odgovara, meni je sve jedno, niti imam ikakve koristi da ubeđujem nekoga da pređe na postpaid.
DArthShone je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
C64freak (31.8.2018)