Prikaz jedne poruke
Stara 14.7.2017, 4:34   #1
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom TP-Link Archer C9 v1 Dual Band AC1900 Ruter



Posle dužeg vremena reših se i ja nešto da napišem na forumu. Elem pre par dana sam kupio uredjaj iz naslova ( TP-Link Archer C9 v1 ) Pazario sam ga preko neta (KP) za nekih 14000 dinara. U pitanju je uređaj više srednje klase. U ptanju je Dual Band AC1900 uređaj sa Dual Core ARM Procesorom na 1GHz , 128MB RAM Memorije i flešom od 16MB .
Što se detaljne specifikacije tiče nju možete pogledati OVDE , a izdvojio bih Gigabitne portove 1x WAN , 4x LAN, 2x USB. Od toga 1x USB 3.0 i naravno tu je i AC vajerles na 5GHz kao i N600 WiFi na 2.4GHz.

To bi bile neke najosnovnije karakteristike ovog Rutera. Neću se baviti stvarima kao sto su dizajn i slično već ću odmah preći na performanse urđaja.
Ali bih prvo da kažem u kakavim uslovima je urđaj testiran i u kakvim će usovim auređaj raditi pošto sam ga kupio za svoje potrebe.
Uređaj je inače uzet kao zamena za Archer C5 v2 , iz razloga što C5 mogu da udomim za istu kintu koliko me je koštao pre par meseci. C5 jako lepo radi i njegove rezultate ću predti sa ovim novim C9 uređajem.

Sto se tiče okruženja Ruter će biti povezan preko Gigabitnog sviča na Mikrotik RB3011 u koji dolazi simetričan paket 400/400Mbita sa optike. Zadatak rutera će biti da što je moguće bolje pokrije prizemlje i jos dva sprata porodične kuće ukupne povrsine 180m2 plus Dvorište oko kuće.

Sva merenja dometa kao i brzine vajerlesa kod C5 i kod C9 Rutera su rađena uz pomoć SpeedTest aplikacije na iPhone 7 Telefonu.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Dekip (14.7.2017)