Prikaz jedne poruke
Stara 26.1.2007, 19:48   #20
Magneto
Starosedelac
 
Član od: 24.10.2005.
Poruke: 2.226
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 123 puta na 48 poruka
Određen forumom Re: "Test pray" - čitaoci recenzenti

Citat:
Negde tamo u opisu kaže:
(nekome je bolja, a nekome lošija)
Izbegavaj ovo - nekome je, a onome je, ali kad onaj kaže... Ovo je tvoj opis, u pitanju su tvoje glavne impresije, stoga budi što više subjektivan, pa i egoista, to ne može nikako da smanji jačinu i kvalitet recenzije, baš naprotiv.

Jedna stvar koja se može zapaziti, kako ovlaš tako i detaljnim čitanjem je preko svake mere učestala uoptreba naziva igre. Bilo da se radi o novom nastavku ili prethodnicima, pošto im se samo redni broj razlikuje:

"Gothic III je dobra igra i u odnosu na Gothic II, ali ipak Gothic I nije Gothic III koliko god vam zvučalo da je Gothic II nešto drukčije od Gothica I".


Elem, treba reći da je celokupan opis sadržinski vrlo bogat, koncizan i konkretan sa jasnim epilogom. Imaš malo problema oko zadavanja pravih epiteta, pa se sve završi na sintagmi pod navodnicima ili na nekoj rogobatnoj engleskoj konstrukciji. Mada to su ionako ne toliko bitne stilsko-izražajne omaške. Sveuzev, prigodan i lep tekst, nije da sam se nešto preterano nauživao čitajući ga, ali pročitao sam ga od "korica do korica", a to je, veruj mi, jedan vrlo bitan podatak.

Poslednja ispravka: VojaM (26.1.2007 u 20:17)
Magneto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke