Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2020, 21:42   #18
Krilce
Starosedelac
 
Član od: 4.11.2007.
Poruke: 1.726
Zahvalnice: 1.753
Zahvaljeno 629 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: Domace Gaming firme - Iskustva i utisci

To je pakao. Citao sam i ja svojevremeno za CDPR da su gadni po pitanju crunch time-a, bilo je i gomila negarivnih review-ova od strane bivsih zaposlenih. Pola godine rada po 60 sati nedeljno za, najcesce, manju platu od drugih bransi prelazi u ludilo.

Mislim da poslodavci u gaming industriji dosta iskoriscavaju ljude koji su tu dosli da rade iz ljubavi, posto je san velikog broja programera da jednom izbaci neku svoju igru, ili da bar radi na nekoj koja ce biti popularna. Stvarnost je ipak malo drugacija, gde su uslovi u gaming industriji dosta gori nego npr. u firmama koje se bave webom i slicnim temama, gde je atmosfera mnogo opustenija, a ljudi za crunch time nisu ni culi, a kamo li da ga osete na svojoj kozi. Paradoks je da gaming industrija ubedljivo najvise zaradjuje, ali te pare slabo zavrse u dzepovima programera, concept artista i ostale boranije bez koje igra nikad ne bi ni zazivela. Mnogi takvim ljudima govore da su sami krivi sto sebe izlazu tolikom stresu, sto mozda i u neku ruku jeste istina, ali kao sto rekoh, vecina njih to radi iz ljubavi i sebe ne moze videti u nekom drugom programerskom svetu, sto mi je potpuno razumljivo. Vecina ih se drzi za tu slamku snova.
Krilce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Krilce na korisnoj poruci:
player1 (12.8.2020)