Prikaz jedne poruke
Stara 11.3.2018, 14:20   #4803
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Kineski brend telefoni - vrede li?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Pomalo kontradiktorna izjava: svaki napredan korisnik suočen je sa bloatwareom, lošim prevodima sa englesko-kineskog, aplikacijama pravljenim za kinesko tržište koje često završe i na global romovima. Kupiš mob, podesiš, rutuješ, instaliraš rom koji ti odgovara i još ako ima OTA - puna kapa🙂uvijek bih žrtvovao tih sat vremena posla ako znam da nakon toga imam čist i uredan mob.
E al' vidiš recimo ja sam bio jedan od tih manijaka i bio sam ubeđen da kad uzmem Xiaomi neće proći ni mesec dana do prelaska na LineageOS. Međutim, i dalje sam na MIUI, telefon radi kao prvog dana, natrpali su toliko opcija u OS da mi AOSP i root jednostavno ne trebaju a i povrh svega toga nemam ti ja više vremena za maltretiranje sa custom ROM-ovima, flešovanje, bagove, loše apdejtove itd.

Xiaomi se s razlogom probio na tržište ovako brzo - realne cene telefona + vrlo dobar softver. Plus, Global ROM na mom RN4 nema nikakvog smeća, samo Mi apps koje su integrisane u sistem i kojih ne mogu da se otarasim ali jednostavno ih ignorišem i telefon me nikada ne forsira da ih koristim. S druge strane tu su sjajni Mi Remote, Mi Drop i slične apps koje tako dobro rade svoj posao da bi se i Google posramio.
Softver za kameru im je apsolutno slabija strana ali eto i tu može Google Camera da se instalira i dobiješ nativnu 4K video podršku, fantastične 360 panorame, bolji HDR itd.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke