tema: Ultra Edit
Prikaz jedne poruke
Stara 30.11.2005, 14:02   #13
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Ultra Edit

Uostalom, ja znam da neki ljudi drže do tradicionalnog metoda programiranja i da smatraju da ne možeš da budeš dobar programer ako recimo ne znaš sve ili barem većinu API poziva napamet, ili dobar web programer ako ne možeš da napraviš web stranicu korišćenjem čistog html-a.Međutim, ja ipak mislim drugačije.Tehnologija je uznapredovala i ponudila programerima mnoge stvari koje olakšavaju rad i ne vidim zašto to ne iskoristiti.Recimo, postoji API Guide koji sadrži deklaracije skoro svih API poziva, kao i primere korišćenja istih i API Viewer koji pored deklaracija sadrži i konstante i tipove.Pa zašto to ne koristiti ? Po meni je mnogo bitnije znati sve to implementirati u program, bez obzira da li ćeš da sve to učiš napamet ili ćeš jednostavno da se pomažeš pomenutim programima i prepisivati deklaracije.Isto tako, ne vidim zašto je pogrešno koristiti Dreamweaver, koji ti napiše pola koda automatski, a ti posle samo prepraviš određene delove ukoliko ima potrebe, umesto što ćeš da pišeš ceo kod sam.Efekat na kraju je isti, osim što ćeš prvim načinom sve uraditi brže.Jedini razlog za korišćenje drugog načina je, kako ja to vidim, da budeš poznat u programerskim krugovima kao elitni programer.Klijentu ili poslodavcu to ne znači ništa, jer on traži rezultat, a da li ćeš ti to ručno da kodiraš ili da korsitiš gotove skripte, vizarde, template, čarobne štapiće, snagu sile i ostala čudesa , to ga uopšte ne zanima.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke