Prikaz jedne poruke
Stara 13.2.2017, 22:41   #7
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Molim za Pomoc oko izbora

Citat:
voodochild kaže: Pregled poruke
neznam dal ste videli ali moj budzet za ukupno osvezivanje je 200 eu ni jedan eu vise. (ja sam porodican covek i ovo sto ubacujem je na jedvite jade ko je ozenjen i ima decu znace o cemu govorim) PC mi u zivotu nije prioritet jer imam druga mesta koja mi odvlace pare cak i ovih 200 eu uzimam unapred od poslodavca pa cu mu nekako otplacivati mesecno nadam se po 50 eu. U kreditima sam i racuni za sve ostalo su mi poprilicno veliki ... ovo odvajam zato sto je malo provedenog vremena za mojim PC om je moj dusevni mir i mali beg iz stvarnosti to moja zena razume pa se slozila sa ovim cak mi je danas predlozila da za 100 eu sredim racunar kad sam joj rekao da je to premalo jedva samo se dogovorili za 200 ... zaista nemogu da se pruzim vise ....
gledao sam malo vase predloge na kupujem prodajem ali 99% su preprodavci koji prodaju kartice bez garancije nezaboravite da sam ja vec kupio jednu takvu koja je doduse imala garanciju jos god dana ali eto sad sam u problemu
znam da ATI jeve kartice sluze za rudarenje i da to niko nece javno da prizna
tako da je rizik po mene prevelik. Isto tako znam da sa 4 gb ram memorije mogu da se slikam a tesko je naci jos jednu koju mogu da uparim sa mojom ili da uzmem 8 gb nove memorije... neznam nisam vise pametan sto vise gledam sve manje znam.
Onda ovako.Kupis r9 280x ili r9 380x sto je po meni jos bolje za buducnost.Kartice su po snazi gotovo izjednacene osim kad je u pitanju dx12.Za 120e moze da se nadje 280x koja je i dan danas odlicna graficka za igranje u full hd rezi kome nije bitan svaki detalj.Ostatak dodas za ram i uzvas....To ti je po meni najbolje resenje..Ili ako ti se ne svidja amd zbog rudnika kupi gtx 960 sa 4gb memorije.Osetices prilican skok..Naravno pokusavas da nadjes polovnu jer ovi sto uvaljuju gtx 960 kao novu robu po cenama od 200 i kusur e su i vise nego smesni..Mada ja ti kazem da nema problema sa amd karticama u tolikoj meri.Moja prethodna kartica je bila iz rudnika,tj kupio sam je od coveka koji je rudario i odradila je svoje bez ikakvih problema,a pritom sam je i ja klokovao i bas maltretirao sto se tice igrica.Kada se kupuju grafe u tom cenovnom rangu,novo nije isplativo,a sa polovnim se koliko toliko mora preuzeti neki manji rizik....Obrati paznju i na ocene korisnika od kog kupujes hardver.Ko nece da razmislja on kupuje novo.Moja prethodna grafa bila je polovna iz rudnika,a ova sadasnja je nova,ali je i razlika u ceni ogromna.
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke