Prikaz jedne poruke
Stara 12.11.2008, 15:51   #26
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Hapsenje zbog piraterije, .RS edition

Citat:
Marko_L kaže: Pregled poruke
Da si pažljivije pročitao vest, video bi da mlađani pirat nije uhapšen zato što je imao piratsku kopiju nego zato što je omogućio download piratskog materijala. Tako je svuda u svetu. Nijedna policija nema sredstava, niti prava da upada u kuće i proverava ljudima lične računare tražeći piratski materijal, već se uglavnom jure oni koji taj materijal neovlašćeno stavljaju u promet. Naravno da ovo jedno hapšenje neće ništa rešiti, ali danas on, sutra neko drugi, prekosutra neko treći i onda će oni koji rasturau pirateriju malo porazmisliti i neki možda odustanu od toga, što i jeste krajnji cilj. Naravno da se ne mogu pohapsiti svi pirati, ako ni zbog čeg drugog, onda zato što nema dovoljno mesta u zatvorima za sve , ali dovoljno je da se malo podigne svest o tome da ipak postoji nešto što se zove intelektualna svojina i da samim tim što je to nečija svojina, ne može svako tek tako to da uzme i deli unaokolo.
Nisam se lepo izrazio, nisam mislio na ljude koji su kupili piratsku kopiju vec na ljude koji naprave 50+ kopija sa namerom da ih kasnije prodaju i na ljude koji su omogucili download piratskog materijala. Sta hocu da kazem: mozda ce uhapsiti i 100 ljudi ali ce se opet naci neko ko ce nastaviti da rastura piratske kopije, tako da ce efekti suzbijanja piraterije biti skoro neprimetni. U Srbiji je ( barem jos neko vreme) biti nemoguce suzbiti pirateriju na prihvatljiv nivo.
Spawn slazem se sa tobom , jer mislim da upravo tako i nsataju kvalitetnije divx kopije ( dvd rip itd.)
Ps; pre neki dan sam video dvojcu pripadnika jedinica javnog reda i mira ( policije) kako na ulici kupuju piratsku verziju mass effect-a.
Naravno ja sam samo prolazio pored njih nisam nista kupovao

Poslednja ispravka: Nutsbre@ker (12.11.2008 u 16:01)
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke