Prikaz jedne poruke
Stara 17.10.2007, 22:47   #1
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom "Mreženje" dva računara, 10m udaljeni.

Dakle, video sam da sličnih tema postoji (čak i ove "lepljive"), ali sam se toliko zavrzao da mi više ništa nije jasno, pa vas molim da mi objasnite. Dakle, ja ću da kažem šta sam sve uradio i kakva je situacija.

Računar #1: bogdan
Računar #2: marko

Elem...

U pitanju su dva kompa sa integrisanim ETHERNET karticama. Kupio sam kabal, 10m dužine, i povezao ta dva kompa. Oba OS-a su WinXP Pro SP2. Instalirani su drajveri za mrežnu na oba kompa.

Oba računara su u istoj WORKGROUP-i.

Išao sam u Network Connections, napravio novu konekciju na oba računara, zadao ip adresu 172.16.0.1 na mom i 172.16.0.2 na drugom kompu (probao sam i 192.168.0.x , ali mi kablovski modem zauzima .1 pa neću da ih brkam - ni tako ne radi). Probao sam i 10.15.0.x. Probao sam i da stavim 172.16.1.2 na prvom, 172.16.1.3 na drugom, a da kao default gateway stavim 172.16.1.1 na oba. Neće.

DELIMIČNO neće.

Ne mogu da pingujem ni sa jednog ovaj drugi (Request timed out). Odem u My Network Places, vidi se samo moj računar. ALI, na mom računaru odem u "Workgroup computers" i pojavi se drugi komp (marko). Međutim, dupli klik mi ne dozvoljava pristup. Na računaru "marko" sam shareovao SVE particije, čak sam i dodavao novog korisnika i dodeljivao mu privilegije.

E sad, kad odem u start > run > \\marko\\d$\filmovi pojavi mi prozor gde pita za username/password. Otkucam user/pass koji sam napravio na drugom računaru (marko), i opet neće. Ništa ne kaže, samo mi opet pojavi taj prozor.

Ako odem na komp #2 i kucam \\bogdan\d$ iskoči prozor gde piše "network path not found".

Znam, bio sam dosadan, ali mi je prilično bitno ovo - recite bilo šta!
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke