Prikaz jedne poruke
Stara 3.10.2007, 23:59   #8
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ???

Ne znam bas ... ali verovatno je mozda cak i bolja od moje (koju jos nisam testirao... ) ali malo joj izgleda slabasan North Bridge kuler a na South ima fan ... e sad neznam sta se vise greje South ili North... npr kako sam primetio 570Ultra (ASUS M2N-E, ova DFI) imaju All i One (south+north) chipset zato se i kod M2N-e tolko greje chipset ... sto naravno DFI stavlja u veliku prednost.

Okolo naokolo ocu da kazem da Foxconn ima strasno patetican heatsink na Northu pa to me malo brine, jer uzeli smo u razmatranje ovu plocu posto je ipak DAWN of AMD, a opste je poznato da kod AMD sve sto staje u Socket tamo i radi. Ali mislim da je DFI stvarno dobar izbor , na onom testu
su imali 318FSB sa 3600 sto je bio i verovatno max klok tom Brisbu (nekih ~2800)... sto nije lose "EDIT: ovo je imao neko drugi"
A ovi na linku su imali 418FSB ili ti 3300+ za 6000.

jer su se culi bajke (prevashodno zbog ASUSa) da je sve ispod 590 SLI ograniceno za OC... (kao sam chipset+bios to oranicavaju), naravno to je bila prica na pocetku kad su izlazili 5x00 serija nForca , tada jos nije zaziveo C2D i njegov famozni OC... pa je bilo svasta. Tako sam ja cuo, ne bombardujte me bad rep.

Poslednja ispravka: zokocx (4.10.2007 u 0:05) Razlog: Pobrkao loncice .. ajajajajaj.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke