Prikaz jedne poruke
Stara 2.10.2007, 22:52   #1
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 919
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Question DFI Infinity NF570-M2/G vs ASUS M2N-E or other ???

Ovako pomazem drugu o odluci za maticnu plocu. Znaci nema favorita Asus, MSI, DFI itd ili Nforce,ATI ili nesto trece(smece). Znaci jedino ako mu ja poturim mog favorita Asus-a (ali djaba budzet max 100€) ali evo izbor.
Izbor se vrti oko nForce570Ultra (posto mu SLI nije potreban a retko kome, sta ce i meni a da chipset).
DFI Infinity NF570-M2/G - jedini review koji sam naso na netu.
Asus M2N-E
ili, ili...

E sad nisam siguran da li je taj DFI (570Ultra je izgleda kao SLI verzija)...
Konkretno uzece 4000 x2 (Brisbane) eventualno 4400, bolje to nego 5000+ na ustrb grafike (bar ja tako mislim ispravi me mad_skillz ).Znaci ako uzme DFI steta bi bilo da ne proba neki razuman OC znaci sumnjam da nebi bilo moguce postici brzini 5000 X2 ili bar 2.5GHZ (10x250 za 24/7)... na gore pomenutom review jako su nahvalili OC potencijal ploce. Ali i ploca ima sitne mane znaci Ram je suvise blizu socketu znaci BOX kuler moze da dodiruje memoriju a i sam Main PCI-e je blizu svega toga.

O konkretnom ASUS M2N-E sam se naslusao sve i svacega ... znaci ni ja ne gotovim low to mid end ASUS (znaci ne Delux ili Premium). Ali ipak ASUS ima i neke prednosti fanless hladenje ali i to sam cuo da nije efikasno posebno u OC stanju cak i sam overclock je los posebno po ovom review
Mada sad sam ugledao u firmi u kojo moze da strzi DFI (mozda moze ako ima) i
Foxconn C51XEM2AA nForce590SLI, po ceni zanemarljivo vecoj od DFIa e sad pitanje o ovoj ploci da li to valja ... vidim elisu za kuler znaci da je passivac vec bi imao plus a ovako dali valjaju te Fox ploce ... jer vidim niko zivi nema to ?

Znaci ako neko jos nadje neki review tog DFIa ili neki noviji ASUS M2N-e review bilo bi ok da to postavi sa svojim misljenjem ... i svaki savet/preporuka je dobro doslao , hvala za sada.

PS: izvinte zbog gresaka ... ubise me komp, moram vec jednom na fax...
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke