Prikaz jedne poruke
Stara 27.7.2006, 10:17   #11
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Veliki problem sa RAM memorijom

A mozda bi mogao da flesuje BIOS najnovijom verzijom istog, evo kakav sam ja problem imao. Kupim ja nove komponente ASUS K8N nForce 3, kingston 512 ddr400, sempron 2800+ 32bit itd...Dodjem ja kuci, upakujem sve to i trljam ruke reko sad cu simulator da potpalim (naravno posle reinstalacije sistema) kad ne lezi vraze. Nece mashina da digne nijedan iole zahtevniji program. Odmah sam posumnjao na maticnu ili memoriju (mada vise na ovu drugu jer je maticna lepo dizala bios). Odem ja kod coveka kod kog sam uzeo sve to da probamo. Stavi on drugi modul od 512 ono ista prica, stavi on 256 ono radi savrseno, stavi jos jedan od 256 (512 ukupno) maticna nece, test GOLD memory nece ni da cuje. I kad je ufleshovan novi BIOS posle toga pesma. Znachi nije zbog biosa hteo da radi na sa jednom kombinacijom od 512 rama, a naravno tu je i hardverska kompatibilnost. Proveri na netu sa kojim ti je modulima najkompatibilnija ploca (proizvodjac, tip) jer ne pisu proizvodjaci to samo reklame radi. Sorry za ovoliki tekst, nadam se da ce nekome koristiti kao jedno iskustvo koje sam ja imao.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke