Prikaz jedne poruke
Stara 12.1.2006, 19:15   #1
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom CUDAN (+opasan) problem sa integrisanom zvucnom karticom

prijatelj mi ima cudan problem u windows xp sp2

kada radi na kompjuteru bilo sta sto ne ukljucuje puno zvuka (npr. surfanje, programiranje, crtanje, 3d...) moze da ga ne gasi danima i da se nista ne zastopa
medjutim nesto mu se zeznulo u kompjuteru tako da sada kada igra neku igru (probavali smo f.e.a.r.) ili gleda neki film ili slusa muziku, kompjuter mu radi svega nekih 5-10 minuta i zastopa se

prvo sto sam pomislio je da nije do zastarjelih drivera (zvucna kartica je realtek, integrisana), pa sam mu skinuo nove drivere i upravo smo probali, no ne radi. skenirao ima li virusa, no kako uopste nema internet, mogao sam odmah zakljuciti da nije ni do toga. directx je najnoviji (onaj uz f.e.a.r.). konfiguracija mu je stara nekih pola godine, mozda malo vise i nije nista mijenjao na hardware-u, pa je vjerovatno nesto softverski...

nema potrebe da navodim konf: al evo intel p4 prescott 2.8ghz, 1GB memorije, integrisana zvucna realtek, ploca asus

i da, da napomenem, kada odem u device properties i disabliram zvuk, filmovi i igre ne zastopaju recunar!
najcudnije od svega je kako zastopa - tako nesto nisam vidio od win 95 - dakle nije da izbaci plavi ekran nego se kompjuter skroz zaglavi - zvuk se pocne ponavljati (nekih 100ms, na repeat), mis se ne moze pomijerati i komp ne reaguje na ctrl+alt+del ni uopste na tastaturu ni na on/off buton... jedino moze hard reset.

Poslednja ispravka: sasha vukelic (30.1.2006 u 14:29)
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke