Prikaz jedne poruke
Stara 5.2.2009, 23:48   #56
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: EA prijavio gubitke od $641 milion za Q3 2008.

Problem kod EA je iskljucivo u tome sto su susti kapitalisti, prave igru koja ce se svideti najsirim masama, a posto se ja ponosim time sto ne delim misljenje sa najsirim masama, meni te igre u dobrom delu slucajeva nisu toliko zanimljive.

A sto se tice cenzure, ako igra ima manje krvi, bice dozvoljena mladjim narastajima, sto opet povecava broj ljudi koji ce je kupiti. Ako vi u igri npr. skrnavite katolicku kapelu i brutalno ubijate svestenike, katolicka crkva ce se buniti, zali ti se, tuziti vas, a i da pobedite, mozete ocekivati da nece mnogo katolika igrati tu igru jer ce njihova propagandna masinerija trubiti da je to greh, isto je i sa mnogim drugim organizacijama koje mogu znacajno da smanje prodati tiraz.

Nije problem samo u morbidnim stvarima poput gore navedene, veliki izdavaci se plase svake ekstravagantnije ideje jer se boje da nece biti prihvacena od strane vecine.

Zato nema igara sa slozenom, dubokom i inovativnom pricom ili jednostavno inovativnim pristupom. Na stranu to sto hocu neku igru cija ce me prica zaista intrigitati (kao Planescape) biti slozena, duboka i komplikovana i imati neki efekat neceg do sad ne vidjenog, pored toga bi zeleo i nesto sto se nikad nece izdati, pravi, izvrsni WW2 FPS gde ste vi nemacki vojnik i ubijate Amere ,Brite i je*ene komunjare od sumraka do svitanja i obrnuto. Zasto npr ne postoji simulacija koncentracionog logora ili RPG u kome ste vi arhi negativac i prica se zavrsava vasom pobedom sa vise razlicitih krajeva. Ili jednostavno neki bezumni Postal na steroidima. Eto jednog pitanja za vas zasto nema vise virtuelnog izivljavanja?
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke