Prikaz jedne poruke
Stara 18.2.2013, 14:34   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Game Maker: Studio

I meni je pravio problem oko pojedinih HTML5 igara.
Dva dana kasnije su mi proradile normalno, ne znam o čemu je reč. Koristim Chrome.

Kako je projekat u početnoj fazi, logično je da su bagovi prisutni. Koliko vidim po rečima korisnika koji imaju plaćenu verziju, apdejtovi stalno izlaze i popravljaju brdo problema i dodaju mogućnosti GM-u.

GML je po pitanju fleksibilnosti prilično dobar, lako se uči i lako razume. GM kao GM i dalje nije dovoljno sofisticiran ali po raspravama na forumima sam video da definitivno planiraju da idu u tom smeru da razviju profesionalni alat po svakom pitanju... Sledeća major verzija bi trebalo da donese mogućnost čačkanja "u sitna crevca"... Videćemo, za sad stvarno fino radi.

Sitni projekti koje sam sam probao da napravim, čisto radi testiranja, rade lepo na Windowsu i u Chrome-u. Planiram da sednem i eksportujem za Android nešto jedan dan pa da isprobam na tabletu... Mada na Google Play već ima pojedinih igara napravljenih uz pomoć GM-a koje rade sasvim fino... Videćemo.

A da su cene bezobrazne - jesu, bar u odnosu na to u kakvom je stanju program trenutno.
No, ako Studio stvarno bude mogao da uradi bez greške sve što je "na papiru" onda će vredeti svaki cent
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke