Prikaz jedne poruke
Stara 20.10.2010, 0:15   #4
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Sta je to postdiplomac a sta diplomac?

"Sa aspekta vrednosti diplome, Master je definitivno vise zvanje od Specijaliste, ali prava sa obe diplome nisu slicna – osoba sa zvanjem Specijaliste moze da predaje po visokim strucnim skolama. Specijalisti eventualno mogu da upisu jos jednu godinu i dobiju MBA diplomu (uskoro ce se pokrenuti inicijativa za izmenu aktuelnog Zakona da se formalno prizna MBA kao strukovni Master – dvogodisnje Specijalisticke studije), dok Master moze da upise Doktorske studije (sto je i smisao Master diplome, jer prave studije tek pocinju nakon Master-a)."


Ovo sam nasao na jednom sajtu, pitanje je koliko je to tacno.
Znam da rangiranje za zaposlenje ne postoji...
Na mom faksu postoje specijalisticke, master i doktorske studije. Specijalalisticke upisuju oni koji nisu po bolonji a master oni koji su po bolonji - a i jedni i drugi imaju 4 godine faklteta, ISTOG FAKULTETA I ISTOG PROGRAMA NASTAVE!!! E sad ova razlika je dosta zbunjujuca...

Da li je moguce da ne postoji konkretno objasnjenje ovoga?

Ne verujem da master traje 5,6 godina. Kod mene traje jedu godinu. A doktorske 4 godine.

Sta konkretno znaci postdiplomac a sta diplomac. Doktor znam, onaj ko ima doktorat. Ali postdiplomac i diplomac zbunjuje kada se uporedjuje sa stranim zemljama. Ja prosto ne znam koji rang imam za 4 godine fakulteta po bolonji. Stari sistem je verovatno onaj koji nije bolonjski?
Master_Touch je offline