Prikaz jedne poruke
Stara 22.7.2007, 17:51   #6
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Mrtva maticna, ili nesto drugo?

Kod ove ploče Front Panel Pin Array igzleda ovako (tačke, jelda, predstavljaju pinove):
. . . . .
. . . .

Usamljeni (naspram sebe nema nijedan u donjem redu) pin u gornjem redu je br. 9
Gronji red, s leva na desno na ovoj nesrećnoj tačkastoj šemi je, dakle, pinovi 1, 3, 5, 7, 9. Donji red je, isto s leva na desno, 2, 4, 6, 8.
Panel se nalazi desno od baterije, ispod IDE konektora.
E sad... Svaki kabl ima dve žice, u beloj i u šarenoj (ili obojenoj) izolaciji. Šarena (obojena) je +, bela je -, tako da znaš orijentaciju polariteta...
Kabl POWER ON/OFF se kači na pinove -8, +6 (dakle, obojeni deo da legne na pin 6, beli na pin 8); RESET SWITCH se kači na -7, +5; Power LED se kači na -4, +2 i HDD LED se kači na -3, +1.

Što se tiče problema nemogućnosti paljenja kompjutera, mislim da znam šta može biti... Ako ti komšija ima stari floppy drajv, nemoj ga kačiti na ploču ni na napajanje (dakle ostavi ga isključenog) i probaj da upališ komp. Nekoliko puta sam imao priliku da vidim da stari pokvareni floppy "uguši" potpuno ispravno napajanje pri pokušaju paljenja kompjutera...

Hope this helps... Izvini za štap-kanap objašnjenje front panela
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
SirDuck (22.7.2007)