tema: OpenSolaris
Prikaz jedne poruke
Stara 2.12.2009, 10:42   #1
ivan90BG
Veteran
 
Član od: 3.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 760
Zahvalnice: 81
Zahvaljeno 213 puta na 144 poruka
Smile OpenSolaris

Evo već je drugi dan od izlaska decembarskog broja SK-a, pa me čudi što niko do sad nije napravio ovu temu. Evo ja ću onda.

Elem, pišite ovde svoje mišljenje o ovom operativnom sistemu, šta vam se sviđa, šta vam se ne sviđa, šta mislite da bi moglo biti bolje, kako ste ga instalirali...

Ja sam ga instalirao u virluelnoj mašini u VMware-u da ga probam pre nego što se odlučim na pravu insalaciju. Ovde bih pitao ljude koji znaju da li je bolje instalirati ga na MBR ili GPT disk, i da li će prepisati bootloadere (na MBR verovatno hoće, a da li će prepisati Chameleon koji se nalazi na EFI particiji).

Moje trenutno iskustvo i mišljenje je da je po korisničkom interfejsu isti ko Linux (koristi Gnome) al ima lepšu temu. Iskreno krivo mi je što Sun nije ubacio u OS više svojih stvari koje je razvio (valjda je Sun izmislio onaj interfejs sa prozorima koji mogu da da se okreću i minimiziraju celi u dock čiji izgled je Apple posle primenio u Leopardu (čini mi se)), takođe razne sistemske biblioteke valjda nisu njihove nego su open source zamena. I koristi isti paket menadžer kao i linux. Bilo bi lepo kad bi sistem instaliranja programa bio van tih paketa i internet repozitorijuma. I još bi bilo lepše da su fontovi Gnoma lepši (al to nema veze sa solarisom nego sa Gnome-om)

I naravno, zašto ova tema nije u GNU/Linux sobi. Zato što Solaris nije Linux nego Unix.

Eh da. Neko reče u temi vezanoj za decembarski broj da ne može da nadje restart. To dugme se nalazi u Shut Down dijalogu.
ivan90BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke