Prikaz jedne poruke
Stara 9.3.2019, 12:21   #4
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom modeli

Za EON aplikaciju, ponoviću – ako na toj novoj adresi pristupaš internetu preko SBB-a, onda nije problem. Ako pristupaš internetu preko bilo kog drugog operatera (Telekom
i tako to), onda si u problemu.
Dakle, čiji internet pristup imaš na novoj adresi?

Modeli

Moj savet je da se kupi sasvim solidan SDR televizor ili relativno pravi HDR (kome treba), a modeli između sa „HDR-om“ ne vrede uopšte. Jeste dobije se nešto bolji SDR prikaz,
ali HDR i dalje nije pravi, tako da za razliku u cenu bolje investirati (ko nema) u odgovarajući audio sistem što mnogi zaborave prilikom kupovine televizora. Spucaju 1.000+ evra
u TV, a zvuk ide iz krš TV zvučnika ...

Za Panasonic nema EON pa otpada.

Za Philips postoji jako malo testova pa ne znam, a za koje znam, ne vrede zato što su skuplji od južnokorejske konkurencije.

Sony FHD modeli ne samo što su preskupi već imaju IPS-olike panele (S-IPS i ADS). Takođe i njihovi budžetski UHD modeli ne vrede jer imaju iste te IPS-olike panele od LG Displaya
i BOE.
Jedini Sonijev model za koji vredi „odrešiti kesu“ je KD-55XF9005. Poruku o njemu sam već linkovao. On vredi, ali ako će se i koristiti za HDR sadržaj. Ako ne, bačen novac (cena
mu je nešto ispod 1.100 ojra od preko).

Ostaju još dva najveća svetska proizvođača televizora, južnokorejski Samsung Electronics i LG Electronics.

LG Electronics
Verovatno sam već „dosadio“ na forumu, ali ću to uvek ponavljati, potencijalni kupci treba da znaju sa kakvim prevarantima imaju posla. Jedini LG modeli koji vrede za kupovinu su
50“ UHD modeli zato što oni imaju S-MVA ili ređe AMVA3 panele i njih preporučujem. Svi ostali modeli imaju zloglasne RGBW UHD panele (S-IPS i ADSDS) koji su za zaobilaziti u širo-
kom krugu. O tome više možeš pročitati ovde.

Što se tiče konkretnog modela – LG 50UK6470. O njemu više možeš pročitati ovde. Da li vrede skuplji 50“ UHD modeli? Možda…

Samsung Electronics
Samsung UE55NU71xx je alternativa LG 50UK6470. Ima SVA panel. Realna razlika je u OS-u (Tizen naspram WebOS) i što LG pušta i DTS audio (ako je to bitno), ali se i Samsung
može dodatno kalibrisati (mada je 50UK6470 jako dobro fabrički kalibrisan).
Samsung UE55NU73xx je isti kao i prethodni 71xx izuzev što ima bolji overdrajv i vredi za tu razliku, ali samo ako bi se kupio od preko pošto je kod nas u maloprodaji razlika prevelika
(~73k naspram 93k)...

xx = različiti brojevi u zavisnosti koje tjunere imaju.

TL; DR
LG 50UK6470 (S-MVA) --> najjeftinija varijanta plus pušta i DTS audio.
Samsung UE55NU71xx (SVA) --> alternativa LG-u i može se dodatno kalibrisati, ali nema DTS audio.
Samsung UE55NU73xx (SVA) --> bolji overdrajv od 71xx serije.
Sony KD-55XF9005 (SVA) --> ako se hoće pravi HDR.

Ako nešto nije jasno ili da se pojasni, pitaj.

Poslednja ispravka: DukeofSerbia (9.3.2019 u 13:32)
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DukeofSerbia na korisnoj poruci:
Oggy (10.3.2019), Partybreaker (19.11.2019), rastaman (10.11.2019)