Prikaz jedne poruke
Stara 8.1.2015, 23:48   #25
MiloSx7
Novi član
 
Član od: 2.1.2015.
Poruke: 19
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sta uciniti? Pitanje je sad ;)

AMD je dobar izbor za gaming. Ne razumem zasto jos uvek postoje ljudi koji dodju i kazu "AMD NE VALJA INTEL JE ZAKON AAAA", uopste nije tacno. Intelovi procesori su izradjeni u 22nm, dok su mnogi AMD procesori u 32nm, sto znaci da je jedno intelovo jezgro daleko jace od AMD-ovog. A cena? Niko ne gleda cene? AMD 6 core procesor za 100evra? Gde mozes da nadjes Intelov 6 core za 100 evra? Intel jedva da ima dual core, koji su pa cak i vise od 100 evra. Takodje: "AMD MNOGO TROSI INTELOV 7 PUTA MANJE TROSI!!!". Ne. Razlika je nekih 1000-2000 u vrh glave na godisnem nivou. Realno. To su sitne pare. i7 se ne isplati za gaming, jer je i7 bukvalno i5 sa hyperthreadingom, a igrice nemaju nikakvu beneficiju od toga. Opredeli se izmedju i5, ili fx 6300, ili neki fx 8xxx, Mada po meni je 6300 najbolji izbor.
Oko graficke ne znam, ni sam ne znam posto su sada AMD i NVIDIA u velikom ratu cas jedan napravi nesto jace, pa ovaj drugi udari konkurenciju i tako dalje, mada oduvek sam gotivio NVIDIU. Nemoj R7, bolje uzmi R9 sa 2GB vrama, 1GB je odavno prevazidjen i imaces probleme ako igras nesto novije na 1080p sa nekim high / ultra podesavanjima.

Heh udavih vas sve
Nadam se da nisam nalupao neke gluposti jer sam ovo napisao u 3 minuta
MiloSx7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke