Prikaz jedne poruke
Stara 6.9.2020, 16:41   #124
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Mislim da bismo svi voleli da rtx3070 ima 16GB vram i da košta $399 ali trenutno je takva kakva je dok ne izađe upgrade posle AMD prezentacije...

Citat:
a ja to da kupujem neću.
OK. Verovao ili ne, ja je čekam na gtx950 2 GB kojoj 1.5 godinu ne radi drugi ventilator... pa neću da skačem da kupim, čekam AMD da vidim šta će se desiti. Sve što ne igram sad zbog tog čekanja, igraću kasnije na većem popustu. Win-Win! (nije radnja nego izraz, nemojte me banovati! )

AMD verovatno čeka da nVidia i saradnici pošalju karte u prodavnice, jer ako sad najavi cene, nVidia može da ih spusti preko noći pre izlaska. Međutim, zakoni o zaštiti tržišta u USA/EU kažu da nema menjanja "novih" cena (npr. kad poskupite nešto ili prođe popust itd ne možete odmah da spuštate ponovo, ili da držite "popust" kao kod nas cele godine... za to se tamo ide u ćorku) nekih 30-60 dana posle formiranja, tako da bukvalno mogu 2 dana posle prvih prodatih da izađu sa rx6900 koji je jeftiniji od rtx3080 i rx6800 koji je tu negde sa 3070 a da obe imaju više vram i... nVidia ne može da pojeftini... može samo da ubrza planove za SUPER al' onda niko neće kupovati obične modele, super su planirani kao 1 yr refresh, da se ne zezamo.

Znam, znam, AMD nema drajvere dobre, AMD ovo-ono... Nevažno. Ryzen fame će da ih nosi, a ako izađu zajedno ukrajem oktobra za novembarsku sezonu... znamo da će imati RTX... ljudi će kupovati. Još ako bude neki ryzen 4xxx + 6xxx karta bundle sa popustom za black friday, uuuuuuuuu...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
nameless1 (6.9.2020)