Prikaz jedne poruke
Stara 24.9.2012, 12:27   #1
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Balansiranje igre

Ovo je mozda jedan od najtezih problema sa kojim se programeri mogu susreti. Balansiranje igre, tj. opcija u igri.

Naime, razvijam igru za potrebe jednog takmicenja. Propozicije tog takmicenja su da igra mora biti multiplayer. Ja tacno ne znam u koji zanr bi smestio svoju igru, ali recimo da ce biti neki RPG/FPS.

E sad...U igri postoje dve "zaracene" frakcije, sa po 6 jedinica po frakciji(od toga je poslednja premium), i svaka jedinica ima svoje naoruzanje (od 10 do 3 vrsta). Kako bi uprostio stvari (posto vise nemam ideja za nazive oruzija), odlucio sam da obe frakcije imaju isto naoruzanje, samo sto ce isto naoruzanje imati drugacije parametre.

Takodje tu je pristutno i popularno nazvano "levelovanje". U igri postoje dve vrste experience; Prva sluzi kako bi se sam igrac "levelovao" (global exp), a druga kako bi se "levelovale" jedinice i naoruzanje (unit exp). Najvisi nivo igraca, jedinica i naoruzanja je 10 (ali jos uvek nisam 100% siguran). Posto imamo 5 jedinica (ne racunam premium), na svaki parni level igraca, otkljucavace se po jedna jedinica. Isto vazi i za naoruzanje.

Svaka jedinica ima dva parametra...health point i armor point. Naoruzanje pak ima samo jedan parametar...damage points.

Znaci u sustini imamo tri parametra (hp, ap i dp) na koje uticu dva parametra (global exp i unit exp). Interesuje me kako najbolje izbalansirati ova pet parametara, ali tako da frakcije budu razlicite (a opet i slicne), da se levelovanjem unapredi naoruzanje, jedinice i igrac, i da se na kraju trazi od igraca da provede malo vise vremena uz igru kako bi dosao do poslednjeg nivoa (a ne da se leveluje do zadnjeg nivoa za jedan dan). Nadam se da me razumete sta mi je problem

Ja sam trazio na googlu neku guide kako se to zapravo radi, ali nisam bio uspesan u tome, nadam se da vi znate nesto vise na tu temu.

Pozdrav
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke