Prikaz jedne poruke
Stara 23.1.2022, 19:53   #352
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
ja bih ti zalepio negativnu da mi se vrati paket.
A carina služi da puni budžet a ne da štiti seljaka, sad će opet na leto proizvođači paradajza u štrajk zbog otvorenog Balkana..
Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Zašto štititi nesposobne proizvođače kada u okruženju očigledno postoji neko ko je sposoban da to isto proizvede po nižoj ceni.
Sve je to posledica istog. Ne znam kako se proizvodi paradajz, ali pretpostavljam da za to trebaju plastenici, đubrivo i druga sredstva. Pošto je normalna stvar da država subvencioniše proizvodnju hrane, kod nas je obrnut slučaj, ovde se drpa na sve strane a i đubrivo prođe 3-4 posrednika i bude najmanje tri puta skuplje nego u okruženju. Pa kad se na to nalepe sumanuti porezi i povlastice za uvoznike bliske vlastima, onda nije niu čudo što neće niko ništa da proizvodi.

Jedan moj rođak mi je pričao da "Knjaz Miloš" uvozi smrznuto voće iz Argentine. Na moje pitanje kako je moguće da, na primer, jabuke pređu pola prokletrog sveta, prođu carine, poreze i PDV-a i budu jeftinije od onih koje su ovde u samom Aranđelovačkom kraju???? Samo mi je odgovorio "Srbija" i sve mi je bilo jasno.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke