Prikaz jedne poruke
Stara 10.4.2020, 15:55   #9
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: GnC2 (u izradi)

Neki dan sam skontao da nisam ništa kačio baš dugo vremena, pa ajd' kad sam okačio na twitter i fb, evo i ovde da ne promašim.

Ovo je "endscreen" kako ga zovem. Nemam pojma kako se zove, to je popup na kraju svakog nivoa koji zaustavi vreme i ispiše rezultat.



U prvoj igri ga nije bilo jer je moja ideja bila da se ne prekida prirodni tok igre/priče, da je to važnije od povratne informacije, ali toliko ljudi se iznerviralo što ne znaju da li su sve pokupili i nisu mogli da podnesu igru i ovo je najtraženiji feature za dvojku tako da... eto, sad ga vidite svojim očima.

Trenutno dovršavam mehaniku za mapu sveta. Ima više kodiranja nego što sam očekivao "za takvu sitnicu" al' uglavnom zato što ja želim da ubacim više informacija, npr kad se izabere nivo da prikaže ne samo ime, nego relativnu veličinu nivoa, te najbolji rez, vreme, dukate/max itd.

Zbog toga sam morao da se vraćam na ovaj gore endscreen da dodam čuvanje nekih ranije nevažnih podataka (npr. umesto samo score koji se računa kroz formulu zavisno od 3 druge stavke, sad igra pamti i tačan broj minuta:sekundi da bi mogla da prikaže to na mapi za svaki nivo, da li je osvojena zvezdica iz vremena/coina/blabla... moguće da je komplikacija bzvz al jbg)

Citat:
doctor kaže:
Mene lično najviše koči artwork, nemam talenat pa nemam.
LOL mene to ne sprečava da se zabavljam.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke