Prikaz jedne poruke
Stara 26.7.2018, 18:32   #16
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Da li se očekuje pad cena grafičkih kartica?

Ma znam, nagledao sam ih se kad sam menjao komp prošli put, zato i imam i3 a ne FX... ali nije to ni loš rezultat toliko kad se isključe ekstremi poput Arma, Total War... Ostaje i dalje jako puno naslova (FPS, RPG...) koje može da gura u 50-60 fps ali ne ako stavi neku slabašnu kartu. 1050Ti je verovatno potpuno smislen izbor u ovom slučaju.

Citat:
real022 kaže: Pregled poruke
Najbolje uzmi 1060 3gb preko "kupujem prodajem" za oko 200e.

Ako se baš desi kvar, prodavci rešavaju garanciju bez problema (barem po iskustvima koja sam ispratio na netu). Mislim da oko 40-50e više ne vredi dati za domaću garanciju.

Bilo koja verzija će ti biti zmaj u odnosu na 1050ti. To ako dodaješ oko 5000 dinara.

Za 10000 više - nemoj, onda ti je dosta 1050ti. Ali moraćeš da smanjuješ detalje i opet igraš sa nešto manjim fps.

Najbolja varijanta je 1060 sa 6gb, ali nikako ne vredi te novce koliko je sada.
Jeftinije neće biti (samo polovnom će eventualno da padne cena).

Kao i za svaki hardver..nema obaranja cene, nego novi modeli po istim ili većim cenama. Možda se desi neka akcija, ali to da si baš strpljiv i da pratiš sajtove svaki dan narednih par meseci.

A u prilog 1050ti sa 4gb v-rama može eventualno da ide ovaj video:

https://youtube.com/watch?v=W6pCV9wbvTM
Taj video je tipična fora na koju se rezultat iskasapi tako što se prelije 3GB stavljajući sve na Ultra uključujući i teksture, tj. karta se koristi sa settingsima za koje nikada nije ni bila namenjena.

Finalno je video samo glup i dezinformišuć kao što su bili mnogi slični za ROTR na Ultra, Mirrors's Edge Catalyst na Hyper... jer pokazuje najgoru moguću situaciju a kulira činjenicu da pomeraj jednog slajdera nivo na dole vraća ovu kartu u komfornu zonu za koju je na kraju krajeva i pravljena, a fps na lepih 60-ak, što kod 1050Ti nije slučaj i mora da obori još svašta nešto za sličan fps.

Mnogo informativnije i realnije za kupce ovih karti bi bilo da je rekao - OK ovo je trka i hoćemo da postignemo prosek od 60+ sa padovima ne nižim od 50 fps, hajde sada da vidimo kako ćemo to da postignemo na ove dve karte...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
Relja (29.7.2018)