Prikaz jedne poruke
Stara 25.4.2017, 5:35   #4
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Telekom Huawei H168N v3.1 Port Forwarding

Koristi username admin, password ztonpk ILI tlzonpk ILI tzlonpk (kod mene je ova prva) i imaćeš admin privilegije i gomilu opcija.

Ja bih stavio oba protokola (TCP i UDP), MAC mapping na Off, a kontam da WAN IP range ostaviš ili tako kako je tj. 0.0.0.0 - 0.0.0.0 jer to verovatno znači "bilo koja adresa" ili podesiš na 0.0.0.0 - 255.255.255 što će bukvalno značiti "bilo koja adresa" (tako bi trebalo).
Dalje statičku IP 192.168.1.x, tj. ona koja ti je već podešena na računaru i WAN i LAN port range 80-80 i 80-80 i uz to postavi Apache da sluša upravo na portu 80 i trebalo bi da sve proradi. Rebootuj ruter nakon podešavanja za svaki slučaj.

Tvoja podešavanja na poslednjoj slici meni deluju okej i ja bih to isto tako podesio.

Jedino što bi ti možda omogućilo da koristiš lokalno 3333 a na WAN-u 80 je možda neko čačkanje oko NAT-a ali zaboravio sam solidno te stvari iz mreža tako da tu ne bih mogao da ti pomognem.

Možeš da uključiš i DMZ ali to je izuzetno opasno i izložiće kompletan računar internetu i svim mogućim napadima koje možeš da zamisliš. Ideš na Security pa gore u tabovima pored Port Forwardinga na DMZ, tu staviš na ON, WAN na HSI i podesiš IP adresu pa sačuvaš podešavanja. Ali to je, rekoh ti, veoma nebezbedno.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
mcdhappy80 (25.4.2017)