Prikaz jedne poruke
Stara 10.8.2018, 22:43   #10
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Kako zaštititi kućni net?

Citat:
orange47 kaže: Pregled poruke
ma mozes lako da vidis te 'hajdovane' SSID-ove, valjda ih i cuveni "Wifi Analyzer za Android" prikaze, to nije nikakva zastita. MAC filter se isto relativno lako zaobidje, jer MAC adresa moze da se promeni.

da li je paranoisanje ili ne, to zavisi od konkretnog slucaja.
kod mene u komsiluku ima barem dvadesetak wifi mreza i prakticno sve koriste WPA2-AES.

postoje na internetu programi, jednostavni za koriscenje, koji 'razbijaju' wifi i moze svaka bud@la da ih koristi. a sto je dzabe i bogu je drago..

mozda bi bilo interesantno kad bi na jedan dan u godini, "wifi dan", svi otkljucali svoje mreze. to i ne bi trebalo bogznakoliko da ugrozi bezbednost obzirom da sad skoro svi koriste https i slicno, valda.
Dali zaista mislis da su danasnji klinci u stanju to da urade? Klinci koji zaboreve svoju sifru od email.facebook itd pa tako prave nove i nove profile lol ,odnosi se na vecinu naravno.

Druga stvar ne postoji jedna aplikacija koja je bila u stanju da krekuje recimo sifru *loraanja* od komsije niti moju trenutnu koja je jos gluplja a to su imena dve macke koje imam lol. Pogotovu je to sve otezano imajuci u vidu da operateri pri morntiranju rutera disejbluju genericne pinove,wps.

Moguce je mozda pomocu Kali linuxa za koji zombi deca danasnjice sigurno nisu nikad ni culi a i da jesu slaba vajda
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke