Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2018, 10:13   #1
majstor yoda
Član
 
Član od: 30.10.2013.
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 61
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom problem s grafikom

Pozdrav ljudi. Danas mi je, koliko mogu vidjeti, crkla graficka karta Sapphire radeon R9 270X Dual X 2GB.

Prvo malo backgrounda: prije sam imao spojen komp i TV putem HDMI kabla. povremeno je znala zatreperiti slika, sto sam pripisivao problemu s kablom i distancom (10m). kad sam preseljavao, skontam da je HDMI izlaz prestao raditi, jer se uslijed pomjeranja kompa port malo izvalio.

Zbog toga sam morao komp spojiti na monitor, koristeci DVI na HDMI konverter, jer mi monitor nema DVI ulaz. sve je radilo dobro do danas, kad je najednom ekran postao narandzast s crnim linijama. prvo samo pomislio da je u pitanju kvar monitora, ali sam spojio komp na drugi monitor, direktno putem DVI izlaza. oba DVI izlaza probao, ali uopste nema slike na na drugom monitoru.

oba monitora sam testirao preko integrisane graficke, cak i uz koristenje DVI-HDMI adaptera, sve radi kako treba.

Sad, moje pitanje je, ima li neko ideju sta bi moglo biti s grafikom i da li se to moze eventualno popraviti? ako da, da li su takvi kvarovi skupi?

Komp je star nekih 5 godina, ali radi i dalje ko zmaj. cak su raja s ovog foruma pomogla u izboru konfiguracije. ako je bitno za neku analizu, ispod cu navesti konfiguraciju kompa:

Intel core i5-4430 Haswell
ASUS B85-PLUS
Kingston 8GB (2X4GB) DDR3 Hyper X Blue 1600MHz
HDD 500GB Toshiba Sata III
Sapphire R9 270X Dual X 2GB
DVD RW Asus Sata
Chieftec GPS-600A8 Full Smart
Raidmax Super Viper Black.

Svaki savjet i ideja su dobrodosli.

Hvala
majstor yoda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke