Prikaz jedne poruke
Stara 27.12.2014, 16:11   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 1/2015

Neku reč o novom broju, prvi deo!
Jedna od stvari tokom godine koja mi ide na živce a ne mogu da je promenim jeste velika pauza između januarskog i februarskog broja. Tako je nekako i sa platom, pa opet nekako da kažem u množini uspemo da prebrodimo i takvu situaciju.

U prvi mah sam pomislio da je broj pomalo tanak sa sadržajem, međutim sa prelistavanjem i čitanjem dela ovog broja došao sam do zaključka da i nije tako loš. Možda je malo podbacio hardver i programi ali se da preći preko toga.

Da počnem od hardvera. Na opšte iznenađenje testirali ste baš nove laptopove koji sa sobom donose i nove tehnologije, s obzirom da se testovih sličnih i te kako ponavljaju.
Od ostalog dopao mi se opis NAS-ova. Već postali pristupačni, još kad bi ih diskovi pratili kvalitetom izdržljivosti, gde bi sreći bio kraj.
Mada nije navedeno da li podržavaju i vrhunskog kvaliteta praistorijske HDD.
Da, zanimljiv je i ovaj DSLR, dobro i detaljno predstavljen novitet na tržištu.
Kad sam počeo da čitam tekst o d-linkovoj kameri za video nadzor, usput računam da je to prava stvar za mene i moje potrebe, trljam ruke računam da ne košta više od 50e, kad ono na kraju šok. Umalo nije ni kriv ni dužan stradao SK.
Stvarno mi se dopada iskren opis ove matične ploče, bez dlake na jeziku a proizvođač nek se češe tamo i gde ga ne svrbi. Ko im je kriv za te propuste nego oni sami.
I na kraju da kažem nešto o ovom vrhunskom gedžetu Chipolo. Ne znam šta Autor teksta ima protiv njega i takvog projekta. Vrhunska stvarčica koja je nedostajala na tržištu, ima svoju upotrebnu vrednost i te kako. To što se oglašava noću znači da proverava da li gazda tj. vlasnik istog spava. Uređaj zaslužuje bolji tretman i sa novim verzijama će verovatno imati kvalitetniji i jači zvuk, bolju bateriju i da se češće oglašava i bolje komunicira sa svojim korisnikom.

Nastavak analize časopisa dogodine, kad ga budem pročitao u meri da mogu i o nekim drugim stvarima da kažem koju skromnu reč.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Oggy (27.12.2014), oluja (27.12.2014), Rocker (28.12.2014), Yonai (29.12.2014)