Prikaz jedne poruke
Stara 6.6.2012, 18:37   #971
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Po meni ti ides u drugu krajnost, predstavljas je kao bezdusnu sadistkinju i inkarnaciju zla, na osnovu tvog opisa mogli bi zakljuciti kao neki chaotic evil , sto po mom misljenju nije ni priblizno tacno, nijednom nisam osetio bes, neprijatnost ili odvratnost zbog neke njene reakcije (mozda par puta, ali to su bile prilike kada nije bila uracunljiva, bila je ljuta ili su ona ili deca bila ekstremno ugrozena, sto je opet prirodno. Jednostavno radi ono sto je najbolje za nju u tom trenutku, tesko je saosecati sa njom kad je vecito u konfliktu sa popularnijim likovima, ali definitivno nije losa kao sto je predstavljas. Kada muci nekog radi to kao kaznu ili da dobije nesto od toga, a ne zbog mucenja kao takvog, kao sto rade na primer Remzi ili Planina ili Vargo. Naravno ekstremno je egoisticna i na momente prilicno okrutna i nikako se ne moze reci ni da je cak ni neutrala a kamoli pozitivan karakter.
Sve to sto si napisao je OK i m ogao bih se sloziti sa time osim sa onim da ona kad nekog muci cini to kao kaznu ili da dobije nesto od toga! Eto uzmimo na primer njeno ponasanje prema Sansi koju ona maksimalno psihicki kinji i maltretira a nema potrebe ni da je kazni osim zbog mozda greha njenog oca koji je otkrio istinu dok tim postupcima tek ne moze da izvuce neku korist. U seriji ona jos i pokusava da odgovori na neki nacin Dzofrija od svega toga sto radi dok u knjigama od toga nema ni govora jer i ona na neki nacin uziva u tome sto Dzofri "kaznjava" malu vucicu...
I to sto cini mozda dobre stvari za sebe i decu jer izvlaci korist u svoje ime ne umanjuje ni malo cinjenicu da je hladna i proracunata i da sve radi iz neke koristi a posledice svega toga su sve samo ne proistekle iz dobre namere. Ako neko ubije nekoga da bi mu uzeo novac i kupio hranu ili lek za svoje dete, on jeste to utradio iz najbolje namere za sebe i svog najblizeg ali to ne menja cinjenicu da je ucinio zlo delo... Tako i ona cineci lose stvari iz namere koja cini dobro samo njoj i deci ne znaci da cini ista sto ispada iz kategorije loseg ili zlog.
Na kraju, ona definitivno nije chaotic ali jos manje lawful ali ono u cemu smo se svo troje usaglasili da je alignment u svakom slucaju evil...

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
Marti, ponovo mi stavljas reci u usta. Procitaj ponovo sta sam u zadnjem postu napisao posle tvog citata: rekao sam da se ne slazem sa toboom da je ona prikazana kao dobra osoba samo da je mogla da bude dobra da joj se nije desilo to sto joj se desilo u mladosti.
Nista ja tebi ne stavljam u usta i dobro sam procitao sta si napisao kako si je predstavili u seriji sto nikako ne znaci da je ona u seriji predstavljena kako treba kao sto uostalom kazem i da nije... Nju su u seriji mogli da predstave kao i takmaca sa Majkom Terezom po dobrim delima koja je ucinila ali to ne znaci da ona jeste takva! Ovde govorimo o interpretaciji scenarista koja se razlikuje o onome sto je pisao Martin i kao takva interpretacija i zamisli Beniofa i vajsa su mogli totalno da izvrnu neki lik - to nece da znaci da lik jeste takav.
Mogla je da bude dobra ali eto nije.

Citat:
simke85 kaže: Pregled poruke
I da jbt, neki od vas stalno pricaju koliko su Martinove knjige kompleksne i da to ne moze sve biti prikazano u seriji a sada kazu da je po njima jedan od glavnih likova u knjizi potpuno jednodimenzijonalan i jos zameraju seriji sto je tamo kompleksan.
A koja je to kompleksnost Sersei u seriji - jadna mala bogata devojcica mocnog oca, koja nije imala srece u zivotu jer joj je otac zabranjivao da se vidja sa momcima pa je zato morala da za kres odabere onog ko joj je bio najblizi pri ruci a sto je - gle cuda bio njen bata pa je zato postala takva kakva jeste - ne zato sto je ona po prirodi takva vec zato sto je eto splet okolnosti naterao na tako nesto.
Kao sto rekoh Beniof i Vajs su mogli da je predstave kao sveticu i da daju mali milion objasnjenja i razloga zasto je ona takva pokusavajuci da je opravdaju ali to nikako ne znaci da je ona dobra za bilo sta osim kada su njeni ciljevi u pitanju.

Btw hajde prosvetli me i reci mi sta joj se to toliko lose dogodilo u mladosti da je nateralo da bude to sto jeste posto ispade da je serija mnogo kompleksnije predstavila njen lik nego knjiga!?
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke