Prikaz jedne poruke
Stara 11.6.2016, 4:25   #57
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: FTL (Faster Than Light)

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Ako je sve jedna misija kako se dolazi do jačeg broda?
Što se tiče istraživanja svemira iskupljanja resursa rado bih ja to temeljnije radio ali ovi Rebeli su za petama, kod svakog "skoka" se vidi gdje se nalaze. Mada sam i zbog tog istraživanja par puta izginuo, dočeka me ovo ili ono.
Pazi, suština igre je to da se svaki put igra ispočetka odnosno krećeš od nule i cilj je da pređeš igru tako što ćeš iz prvog klastera stići do poslednjeg. Misija je uvek ista, početak je uvek isti sem ako ne odabereš neki drugi brod pored podrazumevanog (a brodove otključavaš igranjem, piše ti za svaki brod šta i kako treba uraditi da bi ga otključao, uglavnom).

Kada započneš novu igru mapa se uvek generiše nasumično za tu igru. Nakon što pogineš, pokretanje nove igre generiše novu mapu. To znači da te očekuju nasumični događaji, kontakti i dešavanja svaki put kad igraš iznova. To je lepota ove igre i njoj sličnih.

Dalje, jedna partija može da traje onoliko koliko ti želiš, ako želiš da istražuješ i maksimalno produžiš svoj boravak u klasteru - slobodno ali ovi su ti za petama i to je faktor koji te gura napred i tera da odigraš sledeći potez. Svaki sledeći potez je ništa drugo do proračunati rizik - i od toga će zavisiti kako ćeš proći.
Ovo nije igra koja se igra danima već pola sata do 3 sata, u zavisnosti od toga kako odlučiš da igraš i koliko si sposoban da preživiš.
Kada je budeš prešao sledeći korak je da sa stečenim znanjem okušaš svoje veštine na višim nivoima težine.
I naravno, igra nimalo nije laka, kao što si do sada već i video.

Kad već postujem - prodaje li ko povoljno ključ za FTL? Može na PM, rado bih kupio.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke